Myslíte si, že někdy padne socialistická vláda v Číně? Co by se muselo stát, aby k tomu došlo?

Po rozpadu Sovětského svazu socialistické vlády světa postupně padaly. Proč však zůstal tento režim zachován v určitých asijských zemích? Co by lidé například v Číně museli udělat, aby se socialistické vlády zbavili? Vždyť tam žije tolik lidí, kteří pod režimem trpí – vládne jen úzká skupina lidí, která v tak lidnaté zemi znamená pouhou setinu procenta.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Socialistická vláda padne v momentě až tam vznikne.V Číně je vláda komunistická.

Další odpovědi
arygnoc

ony začínají padat i ty kapitalistické (aspoň ekonomicky).
což je v celku průser.

preventivně se učím čínsky.

anonym

Poslat tam současnou naší vládu i s přisluhovači a mají po medu!

anonym

V Číně je jiná mentalita národa a jinak přemýšlí.Číňané jsou od začátku zvyklí dělat jen za hrstku rýže a proto jim nepřijde divné, že by mohli chtít více.Také pro to, že Ćíňani jsou zvyklí ctít zákony rodiny ( i když je sankcionují za více než jedno dítě v rodině) a pro rodinu udělají více než lidi v kapitalistické světě, kde je předností kariéra a vlastní blahobyt než založení vlastní rodiny.A Čína se také začíná přizpůsobovat kapitalistickému trhu, jenže s tím rozdílem, že veké podniky zůstávají státu a začínají podporovat menší soukromé podniky.Jenže toto si naše vláda od počátku devadesátých let neuvědomovala a snažila se všechny velké státní podniky privatizovat (zlikvidovat).
A jak je vidět, většině lidí to nevadí a jsou spokojeni.
A nebo si myslíš, že u nás vládne demokracie?Ano, sice můžeme na vládu nadávat, ale nic víc!!!Jinak se mýlíš se,protože u nás také vládne úzká skupina lidí a ostatní se jim musí přizpůsobit.Nebo si myslíš, že volby někdy něco změnily?Vždycky se najdou vyžírkové, kteří se dají dohromady s kdekým, jen aby sami nepřišli o koryto (viz všechny dosavadní strany v době od revoluce, kteří hrabaly jen pro sebe a pro ostatní lidi neudělaly nic).