Deli

Myslíte si, že můžete v některých případech svou odpovědí tazateli dokonce uškodit?

V jakých třeba?
Doplňuji:
Děkuji za Vaše reakce.
Vím, že je zde jádro zodpovědných…
A děkuji jim.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si přečíst otázku kvůli radám, které se týkají zdravotního stavu.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-nekdo-z-vas-co-zde-odpovidate-lekar-ci-zdravotnik

Další odpovědi
dědapetr

Ne,nemyslím.Dávám odpovědi které nemohou poškodit tazatele,protože si je vždy ověřím a pokud nevím přesně raději neodpovídám.Také dám odpověď pokud mám vlastní zkušenost.

www

Rozhodně !
A už to tady bylo. Mnohdy nekvalitní odpovědi se spoustou palců od „kamarádů“ mohou neznalého tazatele zmást naproso dokonale !
Zkušenost
Doplňuji:
Jsou např. také otázky laických uživatelů PC (způsob otázky jejich odbornou úroveň již naznačuje) a odpovědi jsou natolik odborné, že tazatel si může vážně PC poškodit.
Proto je spotřeba odpovídat jinak, než na odborném fóru !

anonym

Uskodit je snad az moc silne slovo. Zalezi samozrejme na kazdem jedinci jak si to vezme. Ja az do ted mozna mela jen tak 2 % pripominek na me a to povazuji za uspech. A za sebe reknu , ze me naopak ty 2 % pomohly … po vcerejsku me zbrzdily… podekovala jsem Dr. Axlovi , ze on je pro me opravdovy pritel , protoze nesnasim pochlebovani typu : Kamaradko , tobe ty saty slusi a pritom si mysli sve.. opravdovy pratele upozorni i na neco , ceho je moc. Dulezite je , jak je to napsane. Vzdelani , nebo chytri ( lidsky ) lide to zde napisi krasne , bez urazek a tak by to melo byt. Ostatnich si nevsimam a nekdo se treba nevsima zase me a tak je to i v beznem zivote. 🙂 -iv-

anonym

Toto je natolik závažná otázka, že by si zasloužila samostatné diskuzní fórum, protože se už dotýká samotné zákonnosti.
I proto je tomu věnován samostatný odstavec v kodexu – viz:
Poškozování ostatních
Není přípustné vkládat odkazy, které vedou na stránky obsahující viry, škodlivé programy, nebo které naruší provoz dpovědi.cz
Buďte zodpovědní a nepokoušejte se vystupovat klamavě, připisovat si neoprávněné znalosti. Neposkytujte rady a odpovědi, které by mohly někoho poškodit. Nenavádějte k násilí nebo škodlivé činnosti.

Obzvláště v oblasti práva nebo zdraví mohou chybné odpovědi zcela fatálně poškodit, ať co do poškození zdraví, tak značných finančních ztrát u právní problematiky.
Tady opravdu nejde jen o nějakou uraženou ješitnost, z níž se člověk vyspí (to měla nejspíše na mysli iv), tam je škoda jen v morální rovině.
Proto apeluji na všechny, buďme zodpovědní a pokud si v těchto oblastech nejsme jisti, raději napišme „nevím“ nebo vložte odkaz na opravdu odborné stránky.
Možná nám to nedochází, ale i podobné chování na zdánlivě nevinných Odpovědích je soudně stíhatelné.
Obecně sice garantuje zákonnost provozovatel, ale je jasné, že neuhlídá všechny chytrolíny a vejtahy.
Takže strohá řeč paragrafů, Kdo vědomě poskytne radu nebo odpověď, která má za následek škody na zdraví, životě nebo majetku, vystavuje se riziku trestního stíhání s příslušnými trestními sazbami až po nepodmíněné odnětí svobody a to v závistosti na výši a míře způsobené škody.
P.S. Ad Deli, je dobře, žes podobnou otázku položila, protože za historii Odpovědí už několikrát došlo k velice závažným chybným odpovědím, naštěstí dosud bez právních následků.
Doplňuji:
Zkuste se podívat na odkaz od Kerberus, tamější reakce jsou přímo alarmující !!

led

Ja osobne beriem odpovede ako informatívne.
Nie ako rozhodujúce – je to poradný orgán.
Snažím sa síce odpovedať podľa svojich vedomostí a skúseností, ale jeden človek nevie všetko, môže sa aj mýliť.

gnosis

ano a to dokonce v pripade, ze je odpoved pravdiva.

baghira

Ano, všichni jsme lidé omylní, a stát se to může i odborníkovi. Nehledě na to, že i dva odborníci se nemusí shodnout na jednotném (lékařském nebo právním) názoru.

Na druhou stranu i tazatel by měl počítat s tím, že odpovědi v řadě případů odrážejí pouhé názory, nikoliv fakta (kulantně řečeno).

Úmyslné uvádění v omyl – to tu snad doufám nebudeme muset řešit.

terry

Myslím, že ano, dokonce si to i o některých myslím.
Např, když se zde ptá nějaká puberťačka, někdo jí z legrace cosi odpoví a ona to vezme vážně a možná se i podle toho řídí.
Snažím se proto toto svou odpovědí eliminovat, popř. je v extrémních případech lépe odpověď smazat.
Ale to jsou spíše výjimky. většina je OK 🙂.

pokazdejinak

ano, taková hrozba tu je vždycky, takže pokud nevím, tak neodpovídám, pokud mám osobní zkušenost, napíšu to tam a pokud mám odkaz na odborníky, dám ho tam… navíc ani mimo web nejsem žádný velký vtipálek, takže takové ty rádoby vtipné zesměšňující odpovědi, které se i tady občas objeví, neumím a nemám potřebu psát
děkuji Deli, žes nadnesla tohle téma – aspoň si člověk uvědomí, že opravdu nemůže „plácnout“ první k*avinu, která ho napadne ;) a děkuji Axlovi za opět vyčerpávající a přesné shrnutí :)