Mravenec

Myslíte si, že když víte, že nic nevíte, tak víte, co nevíte?

Taková blbinka k zamyšlení.

Nejlepší odpověď
gecco

Když vím, že nic nevím – tak nevím ani to, co všechno vlastně nevím…
😉
´Vědění´ jedince je omezené, omezené je tak i vědění lidské – jen lidská blbost je neomezená…
Ale blbci jsou docela ´šťastní´ – díky své omezenosti si neuvědomují svá omezení…
😉

marci1

Je pravdou, že nevím co ještě nevím, ale více mě trápí, že vlastně někdy jakoby nevím co vím, poněvadž v hlavě to mám a nemohu to z ní „vydolovat“ a potom to vypadá, že nevím, i když to vím. 🙂

zjentek

marci, tak to máš to samý jako mám já. Tak třeba ty vědomostní soutěže v TV- tam prakticky neexistuje otázka, na kterou já bych doma v křesle neměl jakoby tutéž odpověď a je to furt dokola- „hej tak tohle jsem kdysi úpně přesně věděl!“ ;)

marci1

Jo, jo. Za chvíli si vzpomenu a se zvoláním : „Vždyť jsem říkala, že to vím,“ si připadám „chytrá jako liška“. 🙂