Adam2

Myslíte si, že kdyby byla nukleární válka (třeba jen mezi NATO a Rusko+KLDR+Čína) tak by byl celý svět zamořený?

Třeba i severní Kanada, jižní Amerika, jižní Afrika? Vypadal by pak svět jako ve filmech, že by se tu hýbali lvi s dvěma hlavami a příšery?

Odpovědi
Lamalam

Stačila by nukleární válka mezi USA a Ruskem. Ostatní země by se ani nemusely přidávat.

Zaibatsu

Ne, je to holywoodskej výmysl. Nebylo by tolik bomb ani potřeba, společnost by se rozpadla a začala by anarchie a to by stačilo.

Tady je mapa. Není to moc přesné, je to nadsazené, protože to počítá s hladkým povrchem země, kopce apod. ty účinky zásadnim způsobem omezujou.

http://nuclear­secrecy.com/nu­kemap/

Kepler

Zaibatsu: znáš pojmy radioaktivní spad a nukleární zima?

luckykubrt

Kdoví, co by se tady ještě všechno hýbalo. Hlavně lvi s dvěmi ocasy, kontinenty by se mohli dát znovu do pohybu a svět by byl zcela jiný neř ho známe. Ale mě by zajímalo jestli se nemění ty póly, když je taková migrace ? A kde nestačí člověk zcela jistě vypomůže příroda. Takové období je podobné tomu, když měku vyhynuli dinosauři. ☹

luckykubrt

…s dvěma ocasy…
… když vyhynuli…