Nevíteto?

Myslíte si, že každý člověk je cenný, je podle vás někdo zbytečný?

Teď nemyslím ty nejzleší lidi co vraždí apod., jen ty „obyčejné“.

Nejlepší odpověď
iceT

Nikdo není na tomto světě zbytečný. I ten největší blbec může sloužit alespoň jako špatný příklad.

Jan Berwid-Buquoy

http://azcita­ty.cz/jan-berwid-buquoy/868/#ix­zz3GRaFDCxA

Další odpovědi
marci1

Samozřejmě, každý člověk je „cenný“, nikdo není zbytečný. A je úplně jedno jestli je to vědec, vynálezce, strojvůdce, řidič, spisovatel, dělník, prodavač, truhlář, bohatý, chudý, zdravý, nemocný, postižený … Nikdo se nemůže povyšovat na ostatními. Kdo se povyšuje, bývá ponížen.Člověk by měl být poctivý, skromný, měl by měl mít rád lidi, zvířata, přírodu. Všichni jsme si rovni, dostali jsme dar života na této Zemi a měli bychom se mít rádi. 🙂

Questman

Já třeba zbytečný jsem, cena mé osoby se rovná ceně mých orgánů na černém trhu

jupitehans

na to se nedá odpovědět. nejdříve bychom museli vědět proč tu jsme na této zemi.protože jednotlivec se strati a nic se neděje tudiš pro zemi je zbytečný nebo přebytečný,dalo by se napsat že i lidé na této zemi je veliky omyl přirody a nemuseli zde byt. když už tu ale jsme tak každý jedinec který se narodi na zemi zbytečny není z pohledu onoho člověka a jemu blízkých.jsou války a lide umiraji ve statisicich a chybi této zemi? spiš nechybi.jednou jsem čet že kdyby čiňane šli ve čtyř stupu do moře tak nevyhynou protože se pořad budou stačit rodit.na zavěr každy člověk narozen má pravo žit a nemělo by se o něm říkat jako o nadbytečnosti nebo zbytečnosti a jestli ty miliardy potřebných lidi zem uživi tak nechť tu jsou

arygnoc

neexistuje objektívne meradlo „cennosti“ človeka.

keď budete zachraňovať napr. svoje decko z rúk povstalcov akejkoľvej krajiny bojujúcich za svoju slobodu, ich životy sú pre vás bezcenné – a pre ich rodinu a krajinu sú zasa ich životy to najcennejšie (stačí si pozrieť akýkoľvek americký rodinný masakerr, kde život jedného zachraňovaného je cennejší ako x čivotov „tých zlých“).

z genetického hľadiska je „zlé“, ak nositeľ zlých génov tieto predáva ďalej (to sa teraz deje celkom bežne pomocou tzv. asistovanej reprodukcie – deti majú i páry, ktorým to príroda nechce dovoliť, a tá vie prečo).

z morálneho hľadiska je každý život cenný (napriek myšlienkam amerických filmárov).

zo spoločenského hľadiska je život delikventov (vrahov, násilníkov, …) nežiadúci.

a tých hľadisiek by sme našli omnoho viac (obeť vz. napr. opitý šofér, vojnoví zločinvi, politickí a náboženskí štváči a ich obete, …).

objektívne meradlo teda neexistuje.

subjektívne:
každý má názor, že ním nejakí definovaní „takíto“ ľudia nemusia byť.

;-Q

ivzez

Jak se někdo může zeptat,
jestli je (podle někoho) někdo zbytečný?!

I když se to tak na první pohled nemusí jevit všem,
je to odpověď na otázku …

zjentek

každý jeden člověk je cenný ..ovšem jen nepatrné procento z nich nedělá zbytečnosti

klumprt

Každý člověk je svým způsobem cenný – jako osobnost. Ovšem někteří lidé jakoby se programově chovali tak, aby byli za zbytečné pokládáni. A skutečně vše nasvědčuje tomu, že by jejich likvidací společnost nic neztratila, možná by se jí ulevilo. Jenže v posledních letech se i u nás zájem jedince (obecně) staví nad zájem společnosti, takže společnost má smůlu. Například ve stalinském Rusku se zájem společnosti (definovaný Stalinem) stavěl nad zájem jedince a tehdy tam nebyl se zbytečnými lidmi vůbec žádný problém.

marci1

Přece nebudu žít život, ve kterém bych si připadala zbytečná ? Všichni jsme cenní. Je jen škoda, že mnoho z nás si myslí, že o něj nikdo nestojí, nemá ho rád, že když se ztratí, nic se nestane. Jsme tu, je nás mnoho a všichni jsme důležití, všichni můžeme být pro někoho nebo pro něco cenní. 🙂

marci1

Možná Vám budu připadat „naivní“, ale já si myslím, že každý člověk, který myslí pozitivně, chce něco pro sebe, svoji rodinu, pro celou planetu udělat, je cenný, velmi cenný. Dostali jsme život jako dar, ne za trest, važme si že můžeme na této planetě žít a alespoň trošku přispět k důstojnému životu, každý dle svých možností a schopností. 🙂

zjentek

marci a fakt tady nejsme za trest? Já si klidně umím představit ufouna, kterej kdyby měl mít takový pocity štěstí jako já nebo ty, tak raději rychle vodevzdá lžíci

zzzzz

Krásně si to vyjádřila Marci:-)

marci1

Děkuji, já to tak cítím. 🙂

Nevíteto?

To není naivní. S tím celkem souhlasím 🙂

marci1

Děkuji, já to tak cítím. 🙂