annas

Myslíte si, že jsou u nás senioři diskriminováni z důvodu věku?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Ano

Dost často ano. Je to jev který se podle mého soudu v posledních letech u nás hodně rozmáhá.Otazkou taky zůstává, od kolika let je člověk senior? Třeba při shánění zaměstnání, stačí poslat životopis, a pokud má uchazeč 50 a více, tak nemá vůbec šanci.

Další odpovědi
tom004

Ano

Nevím sice,od kdy je člověk senior,ale vím,že to zažívají lidě od cca 50 let.Další komentář vynechám,protože bych musel použít,mírně řečeno,nelichotivá slova. ☹

rynek878

Ano

Ano jsou,na vlastní kůži jsem to mohl poznat,jen je veliká škoda,že si ti mladí co o nás rozhodují, neuvědomují,že ten věk přijde i za nimi.

anonym

Ano

Ano,jsou.Při hledání zaměstnání,v pří­padech propouštění jsou v první vlně.

baghira

Ne

Těžko říct, ale spíš ne. To, že zaměstnavatel raději přijme pohlednější dvacetiletou servírku než padesátiletou, raději fyzicky zdatnějšího třicetiletého dělníka než šedesátiletého, to není diskriminace, to je jeho možnost volby na základě kvalifikace.
Diskriminace by byla, kdyby přijal méně vhodného mladého na úkor vhodnějšího starého. Což se doufám neděje – taky jsem zastupoval zaměstnavatele, a moje volba mezi padesátiletou protřelou účetní a dvacetiletou holkou čerstvě ze školy byla jasná (doufám, že nebudu nařčený z diskriminace juniorů :) )

dědapetr

Ano

Potkávám se s tím při hledání práce,když zavolám tak řeknou přijďte a když dojdu a oni mě uvidí, tak zní odpověď už je místo obsazené a když vyjdu ven a znovu zavolám,tak zní odpověď,přijďte a domluvíme se.Tak nevím jestli je ti diskriminace?

anonym

Ano

Jéžíš, mohl bych vyprávět celé romány. Aniž bys to zřejmě měla v úmyslu ťalas do živého.
Na trhu práce je to dokonce brutální úkaz daleko předstihující mírnější ageismus v západní části EU.
V r. 1998 bylo proti těmto jevům založeno OS Remedium, které marně bojuje proti nástupu kindermanagementu oproti zkušenostnímu managementu. Vše marno a v krizi ještě tuplem.
Sociologové nalézají příčiny jednak v rozpadu tradičních rodinných vazeb a ještě více ve faktu, že většina dnešních mladých vyrůstala v neúplných rodinách. Takže postrádají přirozené vzory a neumějí vůbec komunikovat se starší generací, nevědí jaké postoje zaujímat.
Také podléhají zkreslujícím mediálním masážím, že oni musejí živit tu bandu neproduktivních penzistů. Nikoho nezajímá, že celý život platili daně a sociálku.
P.S. Pro ty neznalé, oficiální členění seniora je 60+.

samicek333

Ano

často se o tom někde píše

lexx

Ano

hmm…v tom případě jsem senioremm od svých cca 40 let kdy mi poprvé taktně naznačili že se již do práce (jakékoliv) nehodím

fcoop

Ano

Jikra

Ano

GM

Ano

ten který je

Ano

aramah

Ne

kapka

Ano

fablen

Ano

filva

Ano