Avatar uživatele
annas

Myslíte si, že jsou u nás senioři diskriminováni z důvodu věku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? anonym, vagra, GM, rynek878, Andělé, tom004, dědapetr, fablen, fcoop, anonym před 4606 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano

Dost často ano. Je to jev který se podle mého soudu v posledních letech u nás hodně rozmáhá.Otazkou taky zůstává, od kolika let je člověk senior? Třeba při shánění zaměstnání, stačí poslat životopis, a pokud má uchazeč 50 a více, tak nemá vůbec šanci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Ano

Nevím sice,od kdy je člověk senior,ale vím,že to zažívají lidě od cca 50 let.Další komentář vynechám,protože bych musel použít,mírně řečeno,nelichotivá slova. ☹

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rynek878

Ano

Ano jsou,na vlastní kůži jsem to mohl poznat,jen je veliká škoda,že si ti mladí co o nás rozhodují, neuvědomují,že ten věk přijde i za nimi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

Ano,jsou.Při hledání zaměstnání,v pří­padech propouštění jsou v první vlně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Ne

Těžko říct, ale spíš ne. To, že zaměstnavatel raději přijme pohlednější dvacetiletou servírku než padesátiletou, raději fyzicky zdatnějšího třicetiletého dělníka než šedesátiletého, to není diskriminace, to je jeho možnost volby na základě kvalifikace.
Diskriminace by byla, kdyby přijal méně vhodného mladého na úkor vhodnějšího starého. Což se doufám neděje – taky jsem zastupoval zaměstnavatele, a moje volba mezi padesátiletou protřelou účetní a dvacetiletou holkou čerstvě ze školy byla jasná (doufám, že nebudu nařčený z diskriminace juniorů :) )

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Ano

Potkávám se s tím při hledání práce,když zavolám tak řeknou přijďte a když dojdu a oni mě uvidí, tak zní odpověď už je místo obsazené a když vyjdu ven a znovu zavolám,tak zní odpověď,přijďte a domluvíme se.Tak nevím jestli je ti diskriminace?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

Jéžíš, mohl bych vyprávět celé romány. Aniž bys to zřejmě měla v úmyslu ťalas do živého.
Na trhu práce je to dokonce brutální úkaz daleko předstihující mírnější ageismus v západní části EU.
V r. 1998 bylo proti těmto jevům založeno OS Remedium, které marně bojuje proti nástupu kindermanagementu oproti zkušenostnímu managementu. Vše marno a v krizi ještě tuplem.
Sociologové nalézají příčiny jednak v rozpadu tradičních rodinných vazeb a ještě více ve faktu, že většina dnešních mladých vyrůstala v neúplných rodinách. Takže postrádají přirozené vzory a neumějí vůbec komunikovat se starší generací, nevědí jaké postoje zaujímat.
Také podléhají zkreslujícím mediálním masážím, že oni musejí živit tu bandu neproduktivních penzistů. Nikoho nezajímá, že celý život platili daně a sociálku.
P.S. Pro ty neznalé, oficiální členění seniora je 60+.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Ano

často se o tom někde píše

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Ano

hmm…v tom případě jsem senioremm od svých cca 40 let kdy mi poprvé taktně naznačili že se již do práce (jakékoliv) nehodím

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
filva

Ano

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek