Zlatý

Myslíte si, že jsou u nás senioři diskriminováni z důvodu věku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 88% Ne 12% jiná odpověď 0%

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano

Dost často ano. Je to jev který se podle mého soudu v posledních letech u nás hodně rozmáhá.Otazkou taky zůstává, od kolika let je člověk senior? Třeba při shánění zaměstnání, stačí poslat životopis, a pokud má uchazeč 50 a více, tak nemá vůbec šanci.

Další odpovědi:

Zlatý

Ano

Nevím sice,od kdy je člověk senior,ale vím,že to zažívají lidě od cca 50 let.Další komentář vynechám,protože bych musel použít,mírně řečeno,nelichotivá slova. :-(

Zlatý

Ano

Ano jsou,na vlastní kůži jsem to mohl poznat,jen je veliká škoda,že si ti mladí co o nás rozhodují, neuvědomují,že ten věk přijde i za nimi.

Ano

Ano,jsou.Při hledání zaměstnání,v případech propouštění jsou v první vlně.

Zlatý

Ne

Těžko říct, ale spíš ne. To, že zaměstnavatel raději přijme pohlednější dvacetiletou servírku než padesátiletou, raději fyzicky zdatnějšího třicetiletého dělníka než šedesátiletého, to není diskriminace, to je jeho možnost volby na základě kvalifikace.
Diskriminace by byla, kdyby přijal méně vhodného mladého na úkor vhodnějšího starého. Což se doufám neděje - taky jsem zastupoval zaměstnavatele, a moje volba mezi padesátiletou protřelou účetní a dvacetiletou holkou čerstvě ze školy byla jasná (doufám, že nebudu nařčený z diskriminace juniorů :) )

Zlatý

Ano

Potkávám se s tím při hledání práce,když zavolám tak řeknou přijďte a když dojdu a oni mě uvidí, tak zní odpověď už je místo obsazené a když vyjdu ven a znovu zavolám,tak zní odpověď,přijďte a domluvíme se.Tak nevím jestli je ti diskriminace?

Ano

Jéžíš, mohl bych vyprávět celé romány. Aniž bys to zřejmě měla v úmyslu ťalas do živého.
Na trhu práce je to dokonce brutální úkaz daleko předstihující mírnější ageismus v západní části EU.
V r. 1998 bylo proti těmto jevům založeno OS Remedium, které marně bojuje proti nástupu kindermanagementu oproti zkušenostnímu managementu. Vše marno a v krizi ještě tuplem.
Sociologové nalézají příčiny jednak v rozpadu tradičních rodinných vazeb a ještě více ve faktu, že většina dnešních mladých vyrůstala v neúplných rodinách. Takže postrádají přirozené vzory a neumějí vůbec komunikovat se starší generací, nevědí jaké postoje zaujímat.
Také podléhají zkreslujícím mediálním masážím, že oni musejí živit tu bandu neproduktivních penzistů. Nikoho nezajímá, že celý život platili daně a sociálku.
P.S. Pro ty neznalé, oficiální členění seniora je 60+.

Bronzový

Ano

často se o tom někde píše

Stříbrný

Ano

hmm...v tom případě jsem senioremm od svých cca 40 let kdy mi poprvé taktně naznačili že se již do práce (jakékoliv) nehodím

Zlatý

Ano

Stříbrný

Ano

Bronzový

Ano

Zlatý

Zlatý

Ne

Zlatý

Ano

Bronzový

Ano

Pokročilý

Ano

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.