hanulka11

Myslíte si ,že jsou studenti dobře připraveni k maturitám?

Nebo se toho po nich chce nepřiměřeně moc?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/215467-u-generalky-maturit-neuspela-tretina-studentu.html

Nejlepší odpověď
annas

Zmíním se jen o češtině. Nebyla zaměřená na vědomosti, ale na porozumění textu. Zřejmě na mnoha školách učitelé rozbory nedělají, protože žáci text nepochopili. Vědomostní otázky z literatury nebyly zařazeny, tudíž nezáleželo na tom, kdy se maturita skládala.

Ani v ostatních předmětech nebylo učivo čtvrtého ročníku.

Myslím si, že se prověřila úroveň škol a práce učitelů.

Další odpovědi
dudu

Dnes jsem už odpovídal na dotaz, zda je maturitní vzdělání vůbec zapotřebí a jen konstatoval, že nad podobnými názory nevím mám-li hořce plakat nebo se smát. Také výsledek testů u generálky maturit mne příliš nepřekvapil. Ve svém zaměstnání jsem měl možnost poznat plytké znalosti a nedostatečnou ochotu samostatného myšlení čerstvých maturantů, ale ke svému zděšení i očas žalostnou úroveň vzdělání některých jejich /dámy prominou/ profesorek. Fakt jsem si někdy v duchu říkal „proboha a toto učí naše děti“.

hanjimka

Je pravda,že dávat jim maturitu na začátku roku je trochu divné.Od toho je čtvrtý ročník,aby se vše doučili a zopakovali.Ale nemyslím,že jsou dostatečně připraveni na maturitu.