Avatar uživatele
poa.li

Myslíte si, že jsou lidé schopni unést svobodu, že nezabloudí? Dík..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, aramah, takhlene, Radak před 4828 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
takhlene

svobodu do dnes spousta lidí ještě neustála,je to jako kdyby někdo vyhrál sto mega,taky by to moc lidí nezvládlo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aramah

I svoboda má své hranice.A spousta lidí zabloudilo.Někteří se stačili vrátit bohužel ne všichni.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Šťastný cit je ten…To je i můj názor,ale je svoboda tisku,slova,pro­jevu,máme svobodu volby(osobní i možnost volby těch co nám vládnou),kdy se ukáže,že jsme vše unesli?Až budou hodnotit nás naši potomci v budoucnosti.

Zdroj: http://citaty­.net/autori/ko­zik-frantisek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Žít v nesvobodě, která ti dá všecko, co potřebuješ k pohodlnýmu životu, je mnohem snazší, než se rvát o bytí ve svobodě. Proto podle mě spousta lidí vzpomíná na minulej režim a kritizuje ten současnej. Tenkrát jsi měl víceméně dáno, co budeš dělat, dnes máš svobodu stát se čímkoli – včetně té nejbídnější existence. Tenkrát jsi měl vymezenej bezpečnej koridor, kterým máš letět. Dneska můžeš letět ke hvězdám i se zabořit do nejhlubšího bahna. A ono to bahno táhne.
Svý o tom věděl i Kundera… aneb Nesnesitelná lehkost bytí.
A nejradši mám výrok americkýho beatnika Neala Cassadyho (předloha Deana Moriartyho, totálního nespoutanýho šílence z Kerouacovy knížky Na cestě)… „JAK TĚŽKÉ JE USKUTEČŇOVAT SVOBODU“. A ten sakra dobře věděl, o čem mluví… ze svobody se ti může hrozně snadno zamotat hlava a pokud ji nezvládneš, bude ti z toho mnohem mizernějc, než když žiješ slušně v nesvobodě. Protože když neustojíš svobodu, vlastně tím zklameš sám sebe, myslím…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek