Rokio

Myslíte si, že jsem dobře zvolil výši dědictví u oprávněných osob?

Nedávno jsem si založil penzijní připojištění. Jednou z podmínek bylo určit oprávněné osoby, pokud bych náhodou zemřel. Myslíte si, že tohle rozvržení je správné?

moje sestra – 50 %
moje matka – 30 %
můj otec – 20 %

Důvodem, proč u otce jsem zvolil nejnižší dědictví je, že je poměrně bohatý, má výnosnou a stálou práci a důchod bude mít vysoko nad průměrem.

U matky jsem případnou částku dal vyšší, protože moc nevydělává, ale její důchod nebude zas tak moc špatný. Navíc ji pravidelně přispívám.

Sestra může zdědit nejvíce, pokud zemřu, protože je z rodiny nejmladší a navíc studuje nepříliš ekonomicky lukrativní obor (sociální činnost).

Odpovědi
Drap

Zvolil jsi to perfektně.