david22

Myslíte si, že je Václav Klaus dobrým prezidentem ?

Nemohu si pomoct, ale i přes občasnou kritiku vůči jeho osobě mi nepřijde zase tak špatný prezident. Navíc si nedokážu představit lepšího kandidáta z doby jeho zvolení.

Trochu mi vadí jeho názory ke globálnímu oteplování a občasné úlety (čilská propiska), i přesto však na mě působí poměrně solidním dojmem.
Doplňuji:
Bohemica: tojo, jenže podle mě je nejlepší prezident ze všech kandidátů, kteří tehdy kandidovali. A popravdě, současní kandidáti jsou také spíše „2.kategorie“. Prostě v současné době nemáme silnou osobnost.
A mimochodem, trochu se obávám zvyšujících se preferencí Miloše Zemana.

Nejlepší odpověď
anonym

No já mu už tak trochu stříhám metr : -)), příští prezidentské volby budou řádný rozruch. Pro mě je Václav Klaus poněkud ješitný, vrtkavý, sebestředný a arogantní stařík, který občas svými skutky a názory rozbouří hladinu mnohdy celosvětového zájmu, bohužel oprávněně spíše negativního či zesměšňujícího. Nejsem zrovna hrdá na takového prezidenta a také mi vadí když prezentuje svoje soukromé názory (např. na globální oteplování) dokud je ještě v prezidentské funkci.S tímhle mohl počkat na poprezidentské období a objíždět svět s přednáškami a vydávat knihy na toto téma, pokud o ně někdo bude stát, ale „pouze“ jako soukromá osoba.

Další odpovědi
Reuef

podle me je dobrym prezidentem hlavne proto, ze si narozdil od ostatnich politiku nenecha libit diktat z bruselu

www

Není.
Jediné s čím v jeho postojech souhlasím je názor na EU.
Vadí mně nejvíc, že má pocit „od všeho mám klíče“ a „všude jsem byl 2 x“. Mistr všech mistrů a ješita, který se svými nedostatky ještě chlubí na mezinárodní úrovni 😁.
Názor

Deli

Sdílím Tvůj názor, pana Václava Klause mám ráda, je to reprezentativní osobnost na svém místě se svými názory… A občasná „akce propiska“ je spíš úsměvná…
Jinak: Fišer – budiž, Zeman – děs!!!

anonym

Dobrý prezident je takový, za kterého se nemusí národ stydět, a který pro ten národ udělá i něco takového, aby se mu žilo lépe.
Pokud vezmu v potaz to, že má pan prezident světlé chvilky, ano, má je. Ale kdo má jenom negativní vlastnosti a negativní chování?
Václava Klause nemám ráda pro jeho povýšené, až arogantní chování. Tvářit se nad jeho „propiskovou mánií“ shovívavě, to nedokážu. Je to prezident a nedomýšlet takové chování a nevidět, že je to hrubá státnická chyba, to prostě nelze.
Solidním dojmem na mne takové jednání rozhodně nepůsobí.
Je spousta chyb, které se nedají přejít a nedají se ani ničím vylhat. Ani pan prezident nepatří k lidem, kteří „díky své politické příslušnosti a kariéře“ v rekordním čase nezaznamenali „zázračný“ kapitálový vzestup. Tvrdit potom národu, že ta a ona stavba či firma patří manželce, to je dost krátkozraké. Obzvlášť po té, kdy půl roku před takovým dementováním svých informací pronášel něco úplně jiného.
Nemám ráda politiky, kteří lžou a nedá se jim věřit. To už snad raději přijmu Janu Bobošíkovou, protože u ní je mi jasné, co se dá očekávat, kdyby prezidentského postu dosáhla.
Ještě doplním jednu informaci – prezident v ČR má funkci víceméně reprezentativní, t.j. zastupuje stát před veřejností a při jednáních s jinými státníky. Jeho výkonná moc je silně omezená. Z toho důvodu je tedy třeba posuzovat prezidenta, zda na svém postu koná vše proto, aby ČR měla ve světě co nejlepší zvuk. Pokud jde o kradení propisek při státních jednáních, tak to asi nejlepší vizitka naší republiky není.

Drap

Dovedu si představit podstatně lepšího kandidáta. Nelze posoudit jak by se chovali a zachovali ostatní , kteří s ním kandidovali. Volba prezidenta nezáležela na nás na obyčejných lidech a bohužel nebude záležet na nás ani při přímé volbě.

david22

ocko: možná něco bude na tom co píšete, já však vycházím z toho co vím a V.Klaus na mě působí poměrně přijatelně…
O jeho nemovitostech vs manželka nemám žádné informace, nemohu se vyjádřit.

anonym

To bude, Davide22, tím, že mám relativně dobrou paměť. Pana Klause znám od doby, kdy vyšel z prognostického ústavu a ujal se jako jeden z mnoha možnosti zasáhnout do politického dění v našem státě. Tehdy vlastnil trabanta a obýval dvoupokojový byt na sídlišti. Nárůst jeho majetku byl tak bleskový, že by do očí nebil jenom slepce.
Své názory na Odpovědích. cz jsem nikdy nikomu nevnucovala a nikdy jsem ani netvrdila, že nemohou být odlišné od názorů ostatních. Je to prostě názor můj a je můj vlastní ☺. Máme tu ještě demokracii, ne?
Pokud jde o majetek této rodiny (Klausovy), tak pár „úsměvných“ záležitostí za uplynulá léta sdělovacími prostředky proběhlo. Pokud má někdo krátkou paměť, tak je mu možná snadněji v životě. Čekám na to, až i mně skleroza život ulehčí. Zatím to jaksi musím zvládat i bez ní. Jenže náš pan prezident na zapomnětlivost obyvatel hodně spoléhá. Je to možná škoda, protože u těch, co nezapomínají, dobrý kredit sotva získá.
No, nemám k tomu moc co dodat. Snad jen to, že jsem v kritice hodně tvrdá k sobě, tak potom nejsem shovívavá ani k pokleskům druhých.

david22

ocko: díky za názor, beru to. Asi je pravda, že je spousta věcí o našich politicích, o kterých běžní lidé nemají tušení. Potom se politik, který byl dříve sympatický a důvěrohodný, stává pro mnohé sklamáním, jakmile vyplynou skryté věci na povrch. (pak ale komu věřit…)

anonym

ad david22-asi ano, před těmi lety to nebylo nic moc, ale teď lezou z děr opravdové unikáty. Já svého kandidáta mám, zvolen nebude, ale nemám se proč za něj stydět. Nebude zvolen,ale určitě trochu rozčeří tu politickou žumpu a bude kandidovat protože si to vyžádali lidi , on sám nikdy politické ambice neměl. Jinak- také mám trochu obavy z všeobecně stoupající obliby levičáků. Oni umí perfektně populisticky pracovat s masou. Spoléhám na zdravý rozum, většinou to vyšlo.

david22

Ano a u levice je totiž ještě jeden problém – systémový. Voličů levice je většina – důchodci, nezaměstnaní, soc. slabší jednici, matky s více dětmi. Tito lidé potřebují dávky, které jim levice slibuje. Jenže na to jsou potřeba peníze ze státního rozpočtu. Zvýší se tedy daně, jenže to je zase na úkor ekonomického růstu. A dostáváme se do začarovaného kruhu. Podniky na to, aby byly konkurenceschop­né(mohli vyvážet) totiž potřebují co nejnižší daně. V opačném případě ekonomika neroste a v konečném důsledku potom nebude ani na ty dávky. Trochu je to zjednodušený pohled, ale tak nějak to funguje.

anonym

Davide22, tohle zavání předvolební kampaní. Nechala bych obyvatele této republiky, aby se rozhodli sami. Češi jsou sice národ chytrolínů, ale nejsou národ pitomečků. Právě ty blbečky z nás dělají politici v posledních desetiletích.
Já si nemyslím, že některé politické straně nebo nějakému politikovi je třeba dělat propagandu ještě na odpovědích.

david22

Ok, já jen prezentuji své názory.