pusinka50

Myslíte si, že je tohle nějaký podfuk?

http://www.no­vinky.cz/koktej­l/280752-slavny-mag-do-sebe-nechal-pustit-milion-voltu.html
Doplňuji:
Děkuji za vysvětlení, fyzika jde nějak mimo mě:-) Ale jaktože je vidět, jak do něj elektrický proud jde, když zůstává proud pouze na povrchu kovové krychle??

Nejlepší odpověď
Alesh

Proč by to byl podfuk? Když není uzemněný, tak může sahat klidně na vysoké napětí viz zdroj.

Zdroj: http://www.cez­.cz/cs/pro-media/multime­dia/161.html?vi­deoid=161

Další odpovědi
beer

Není, jeho specielní oblečení je totiž Faradayova klec a elektrický proud mu proto neublíží.
Doplňuji:
Elektrický proud je tedy veden jen po povrchu jeho oblečení.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fa­radayova_klec

anonym

Odpověď je už od 9 hod. v diskuzi, stačí jen otevřít a přečíst.
Frantisek Bajer, Hnojice
Neděle, 7.října 2012, 08:59:36 | Souhlasím | Nesouhlasím | Nahlásit | +106
„VF napětí v kombinaci s vysokou frekvencí při průchodu vodičem využívá tzv. skin-efekt, takže k chlapkovi, který je oblečen ve faradayove kleci se ani nepřiblíží.“
P.S. Nezabíjí napětí, ale proud, jenž je v tomto případě nulový.

Doplňuji:
V diskuzi tvého odkazu.

pusinka50

Ad DrAxle – nevidím tu v diskuzi žádnou odpověď, jak popisuješ? Že bych měla špatný den?

anonym

Trochu logiky, jestliže je uveden čas příspěvku hodinu před vložením tvého dotazu, tak jak by to asi mohlo být v TÉTO diskuzi (kdy otázka ani neexistovala), když je to v původní diskuzi tvého vlastního odkazu!!
Špatný den máš nejen ty, pokud dodnes nevíš, že i u Novinek jsou komentáře, ale i iv, jež se opičí po další nechápající.
Dosud jsem se domníval, že podobně reagovává jen briketka.

  • Ostatní palcující pochopili okamžitě.

anonym

pusinko .. doktor vidi i neviditelne .. :) -iv-