Nikkol

Myslíte si , že je teď lidem v pasivních domech zima? Musí něčím přitápět?

Doplňuji:
Já si taky myslím, že tam by neměl být žádný zdroj vytápění. Ale kde se tam to teplo vezme, když je venku –20?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pro extremní situace ( velmi nízké venkovní teploty) je nutné přitápět přímotopem.
Vzhledem k malé tepelné ztrátě takovéhoto domu ( 15 kWh/m2, běžný dům 80 – 120 KWh/m2). Však takovéto přitápění není nijak nákladné.

Takže jestli je obyvatelům takovéhoto domu nyní zima nebo teplo, záleží na tom, kolik a jakých elektrospotřebičů mají instalováno, kolik obyvatel se v domě zdržuje , kolik je slunečních dnů, jak hodně se vyvařuje atd.atd. Pokud to nestačí zapne se ten přímotop.

Další odpovědi
Michal Kole

Nízkoenergetické pasivní domy, jsou dobře tepelně zaizolovány, aby teplo zbytečně neunikalo.

Tepelný výkon radiátorů se stanovuje dle velikosti tepelných ztrát to je vzorec s tepelnou vodivostí materiálu, tloušťky stěny a plochy stěny.

01Ricco

Ne pasívní dům podle mě neznamená, že nemá žádný zdroj tepla pro vytápění.

venkovan

Je a přitápí třeba vařením, chlazením elektroniky, láskou, dekou a případně v tuhých mrazech dalším zdrojem, ci hrají známou hru „Karavana“. Jen s tím rozdílem, že v „oáze“ (byt známých) není prvocílově nevyjíst a vypít spižírnu a ledničku, ale ohřát se, respektive přečkat mrazy v neenergetic­kém domě.

cukrar

i pasivní dům je třeba přitápět, podle toho jak je hodně pasivní a kvalitně postavený. Každopádně ale jen malinko a na krátkou dobu…