Lucillik

Myslíte si, že je rodzíl v počítačových dovednostech a schopnostech mezi muži a ženami? Dotazník – diplomová práce.

Dobrý den,

ve své diplomové práci na téma Statistická analýza počítačové gramotnosti se snažím odpovědět na výše uvedenou otázku. Pomozte mi prosím při zpracování této práce vyplněním dotazníku.

Jsem studentkou Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze obor Informatika. Dotazník je anonymní a údaje, které vyplníte budou použity pouze pro účely diplomové práce.

Zde je odkaz na dotazník: https://docs.go­ogle.com/spre­adsheet/viewfor­m?formkey=dEhiZ­HVhNkViY0hhbDRLdmlk­RW1ETlE6MQ

Děkuji všem za pomoc a vyplnění dotazníku!!

Nejlepší odpověď
samicek333

Myslím, že rozdíly jsou malé, ale i tak jsou muži na počítači trochu šikovnější. Více je zajímá elektronika, ale myslím, že hlavní rozdíly budou ve věku.

Další odpovědi
eLx

Chlapy víc uvažujou racionálně, maj promakanější analytický a logický myšlení, ženský jsou holt víc sociálně zaměřený. Takže rozdíly co se týče třeba programování tu určitou jsou znatelný. V běžnym užívání asi ne.

Hlada

Dotazník jsem vyplnil. Dovol mi pár postřehů. Chybí ti tam věk. Není mi jasné, co se dá vyčíst z toho samohodnocení. Budou respondenti vyplňovat dotazník i jinde než na internetu? V otázkách o HW bych zvažoval použít místo radio buttonů checkbox. Můžu být schopný složit počítač a nenainstalovat SW nebo naopak.

suaeda

Dotazník jsem vyplnil.
Jinak co se týče práce na PC si myslím, že je nepatrný rozdíl mezi mužem a ženou.
Žena pracuje v aplikacích, které potřebuje v zaměstnání velice rychle a přesně. Doma PC využije hlavně ke komunikaci a mediálně.
Muž je pomalejší a dělá více chyb v aplikacích, které používá k práci. Chce všemu přijít na kloub proč to je tak a ne jinak. Doma hraje více hry, stahuje filmy a neustále instaluje a zkouší nové programy. Častěji musí provádět reinstalaci OS.

Vlk-Gabriela

Na otázku odpovím, že netuším, tak jsem alespoň vyplnila a poslala výše zmíněný dotazník.

lexx

Muži jsou asi víc nadaní technicky, dokážou instalovat, formátovat, upgradovat, konfigurovat, navrhovat změny, úpravy, komponenty (RAM, procesor, disky, karty…) zvolit kompromisy a náhrady. Ženy budou precízní uživatelky (účetnictví, práce s čísly) ale nemusí být pravidlo.

Kerberus

Také jsem vyplnila.