patrikkkortu

Myslíte si, že je možný aby nějak za 60 let vynalezli něco na nesmrtelnost?

Myslím si, že by by bylo možný i odstěhovat lidí na jiné planety, kdyby takový „lék“ existoval. Zajímá mě Váš názor.

Nejlepší odpověď
VeRe1983

Tak stačil by určitý druh genetické modifikace, v roce 2005 údajně vědci objevili tzv. gen nesmrtelnosti…sa­mozřejmě řečeno s nadsázkou. Z kmenových buněk by bylo možné tvořit orgány. Jde o to odbourat předsudky a aby naše sluníčkářská humanistická společnost začala myslet pragmaticky.

Další odpovědi
marci1

A proč být nesmrtelní ? Třeba bychom to nedovedli ani ocenit a říkali bychom si, stálo to za to ? Není nesmrtelnost jen výplodem lidí, kteří se bojí smrti a nedokáží se smířit s tím, že nesmrtelní nejsou ? Kdo ví, co bude, až si lidé nahrají svůj mozek do počítače. Vždyť dnes už ani nejlepší šachista počítač nedokáže porazit.
Někteří vědci tvrdí, že by lidé mohli být nesmrtelní kolem roku 2070. Nesmrtelnost je nad naše chápání a nedokážeme si představit, jestli by stála za to a jesti by nás nesmrtelný život bavil. Ani vědci nedokáží přesně odhadnout jakým směrem se bude věda a poznání života a člověka rozvíjet. Těžko říci. 🙂

anonym

Nesmrtelnost je záludná.Ono je něco jiného být nesmrtelný v plném zdraví a síle, což je mezi 30 – 40 roky nebo být nesmrtelný v osmdesáti když člověka všechno bolí, ztrácí paměť atd.
Takže všchno závisí na tom, kdy by se člověk chtěl cítit nesmrtelným.