Avatar uživatele
Kepler

Myslíte si, že je možné přežít pád z desetimetrového žebřa bez následků?

Já už to raději ukončím, protože bych ten pád opravdu nemusel přežít. Více v diskuzi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? JájsemRaibek, marci1, Cenobita, orwell před 2719 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Asi bude rozhodovat více faktorů ,
místo dopadu ,
konstituce člověka ( jinak dopadne trénovaný osvalený nebo bečka sádla ) ,

Pád z 67 metrů -
Práce čističe oken výškových budov vyžaduje nervy z oceli. Vyprávět by o tom zajisté mohl Chris Saggers, který tuto práci vykonával. Jednoho dne, když pracoval na Salford Tower Block v Británii, se jeho nejhorší představy staly skutečností. Chris zrovna pracoval na 22. patře, když najednou spadl z lešení. Nejzázračnější část jeho příběhu není to, že tento pád přežil, ale že se okamžitě po něm zvedl, oprášil se a všem okolo jen suše řekl: „Jsem v pořádku“. Následná lékařská prohlídka odhalila pouze rozbitý loket. Je pravda, že měl trochu štěstí v tom, že dopadl na střechu auta a ne na tvrdý chodník, ale přesto je fakt, že tento pád přežil bez větších zranění a ještě odešel po svých, ohromující.
http://www.top10lis­t.cz/top-10-lide-kteri-prezili-pad-z-extremni-vysky/

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Kepler Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
xxx3

ale jistě. Když spadne dejme tomu 100 lidí, tak je určitá pravděpodobnost, že jednomu nebo dvěma se nic nestane ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Já spadl z 12-ti metrového žebřa(z druhé šprušle) a žiju.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Lze i nelze. Kdysi jsem měla souseda, který spadl cca z této výšky. V nemocnici mu nic nezjistili, ale časem začal manželku a děti zatloukat prkny na dveřích. Takže byli vlastně vězni. Museli jsme je vysvobodit. Nakonec se upálil před Úřadem práce, takže pád přežil, začal dělat opravdu zvláštní věci a nakonec dopadl velmi špatně. Před pádem byl zcela normální, hodný,sympatic­ký,věnoval se manželce a dětem. Je to vlastně smutný příběh, ale pro manželku a děti vysvobození. 🙂

Promiň, ale nic veselého mě zrovna nenapadlo. 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Quimby

Přežít – ano, bez následků- s nutnou dávkou štěstí,ale spíše ne.
Záleží dost na situaci, jak ten člověk dopadne(na nohy, na záda, na hlavu). Každopádně dopadová rychlost je cca 50km/h což už je hodně. Takže pokud je to na beton, tak silně pochybuju, se štěstím to odnesou nohy, bez štěstí se nemusí probrat. Pokud to bude někam do stromů/keřů, tak má šance jen na pár odřenin,ale i tak to bez následků nebude.
Ovšem jsou znám případy i pádu z letadla, sice s následky, ale přežili to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ne, bez následků ne. Já kdysi podobný pád absolvoval.

Marci, četl jsem ten tvůj příběh a napadlo mě, jestli se ten soused třeba jenom příliš nevěnoval tý manželce a dětem. Podle mýho je tahle verze taky reálná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Nic není nemožné při dostatečném počtu pokusů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Je to otázka správneho dopadu, či vlastne správnejšie doskoku. Pokiaľ sa podvolíte pádu, môžte si ublížiť. Ak však pád zmeníte na „riadený zoskok“ nemusí to mať žiadne následky.
Paradoxne pri páde z výšky sa mi nič nestalo (som si stihla uvoľniť telo a dopadnúť do parakotúľa) a z výšky 0,5m som sa dolámala. Príčina – pri väčšej výške máte čas reagovať ak zachováte rozvahu. Parašutisti a skokani vedia o čom hovorím.
Možno sa vám to zdá ako fantázia, nezúfajte, ani tí, čo to videli, tomu nechceli veriť.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Cenobita

To záleží jak máš kvalitního andělíčka strážníčka. Jestli máš aktivního, rychlého a silného šikulu, nebo pasivního, pomalého, slabého nešiku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orwell

Kepler: Jestli opravdu bez následků, to se pozná až za pár dní na kvalitě tvých otázek a odpovědí 🙂

před 2719 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ano souhlasím, snad do té doby vystřízlivím. Kostrč mě ale furt bolí jak sviňa. 🙂

před 2719 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
orwell

Ne jako, kostrč je sviňa! Mě takhle bolela několik let po pádu na zledovatělé vozovce. Bylo mi řečeno, že do sádry se to dát nedá a že to musím vydržet. Tehdy jsem ale byl mlaďoch.

před 2718 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Když máš stále smysl pro humor, tak je to v pohodě. I ta sviňa přestane bolet. 🙂

před 2718 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Mně se to opravdu stalo minulý víkend, když jsem pomáhal kamarádovi s opravou střešní krytiny. Byl to klasický dřevěný žebř asi 10 m dlouhý. Nedávno jsem opustil kategorii hmotnosti „docent“, takže se pode mnou zlomila hned druhá příčka a svalil jsem se jako pytel, ale bez následků. Teď asi někoho přepadne chuť zabíjet. Ten žebř ale měl fakt 10 m!

před 2719 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Omlouvám se, nechtěl jsem z nikoho dělat blbce. Já už prostě mám takový smysl pro srandu. Inspiroval mě k tomu vlastně majitel žebřa: tak teď se s tím můžeš chlubit, ty hňupe!

před 2719 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek