Rokio

Myslíte si, že je morální dělat reklamy přímo ve filmech?

Mám na mysli reklamu, která byla například ve filmu Ať žijí duchové!, kde tvůrce udělal reklamu na Pribináček.

Můj názor je takový, že je to naprosto neetické, protože reklamy do děl nepatří.

Nejlepší odpověď
Hans51

Říká se tomu Product Placement. Může být jedním ze způsobů, jak financovat náklady na vytvoření filmu/seriálu apod. Podle mého názoru, jsou-li splněny podmínky, naprosto regulérní způsob.

Další odpovědi
Kelt

Z dnešního hlediska to je možná špatné, ale podívej se, kdy film vznikl. Jsou k tomu pěkné písničky. Já to nevidím jako reklamu, ale ukázání na špatného prodavače.

SteimlX

Řekl bych, že tou dobou nebylo moc z čeho vybírat. Tím pádem bych to ani nepovažoval za reklamu. navíc bylo „všdechno“ státní

sesednizkola

Proč ne, jak jinak to chceš zafinancovat? Reklama je vsude kolem nás a je absolutně nezbytná pro přežití světa ve kterém žijem. Bez ní by vůbec nic nebylo, je to asolutní základ společnosti. Většina lidí si tohle ovšem neuvědomuje, bez reklamy bysme byli skoro vsichni bez práce.