david22

Myslíte si, že je Max (nebo Maxa) německé jméno?

Doplňuji:
Maxa (Maxová) jako příjmení.

Nejlepší odpověď
annas

Pokud se ptáte na původ příjmení Max(a), jsou tyto možnosti:

  1. ze jména Makarius = řecké osobní jméno – blažený , šťastný.
  2. nebo z latinského osobního jména Maxim (největší) a Max(i)milián = příslušník rodu Maxmiliánů.

D. Moldanová: Naše příjmení

Doplňuji:
Příjmení Max(a) se tedy může objevit v různých jazycích (v příslušné jazykové úpravě), protože latina a řečtina patřily nejen v obodbí humanismu k vyspělým kulturním jazykům.

Další odpovědi
anonym

Ne. Max by také mohl být zkratkou jména Maxim, což bylo jméno Gorkého. Nejspíše bych ho ale brala jako jméno původu latinského, čili ne pouze dnes se vyskytujícího v germánských, ale třeba i románských, slovanských a dalších jazycích.
Na toto jméno by si asi neměl dělat právní nárok žádný národ.

bolak

Myslíš jméno nebo příjmení?

Původ jména Max máš tady >>> http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ma­xim

Děda Louda

Po jeho původu pátrej v latině – Maximus = Největší. Max nebo Maxa jsou zlidovělé zkratkové podoby pocházející z tohoto základu.