rorajs

myslíte si že je dobré dávat psovi každý den stejnou stravu ????

Doplňuji:
taky si to myslím ale kamarádka dává svému psíkovi vše co jí on myslím že to vůbec není zdravé pes prosí a ona mu dá kus dortu myslím že je to pěkná pitomost co dělá !!!

Nejlepší odpověď
anonym

O výživě, složení a četnosti i množství krmení psa je na netu dostatečné množství informací.
Ve stručnosti se dá napsat, že pes za tisíciletí soužití vedle člověka už není typickou psovitou šelmou a i jeho potravní zvyklosti se změnily. Jeho tenké střevo je delší než kdysi a dnes je pes spíše všežravcem než masožravcem.
Potřebuje tedy ke svému zdravému žití i poměrně velký podíl mj. uhlohydrátů, zeleniny a ovoce. Maso samozřejmě má tvořit největší část krmné složky. Je toho ještě více, ale rozhodně psovi cukr a sůl škodí a nikterak ho nepotřebuje. Podávat psovi cukrovinky nebo uzeniny je velký zlozvyk některých lidí, kteří si neuvědomují, že psovi velmi poškozují zdraví ( chrup, ledviny, srdce ap.). Jednostranná , ale vyvážená strava psovi vadí rozhodně méně než některé „člověčí“ potraviny, které nejsou ostatně zdravé ani pro lidi.
Pes má velmi málo vyvinutou chuť a tedy vhodné krmení, podávané pravidelně a třeba i beze změn mu neškodí, může se mu občas za odměnu podat nějaký vhodný pamlsek, např. kousek tvrdého sýru, ryby, masa ap.

Další odpovědi
štamgast

Ne.

pusinka50

Pes má žrát buď granule nebo maso ze psí konzervy, spíš bych byla pro nějaké kvalitnější granule, já kupovala pejskovi od firmy „Brit“, je z těch levnějších a živin by tam mělo být dost. Nebo mu vařit neosolené maso. Je hezké sice, když pejsek prosí, když jíš maso a dáš mu z talíře ochutnat nebo co nedojíš, ale to je pro pejska moc slané a kořeněné a ve finále mu to spíš uškodí na zdraví

Pee.Kleo

Nejlepší je, naučit psa jíst ze své misky a v době vašeho oběda mu tam prostě dejte také jídlo. Měl by se naučit na granule přímo pro jeho rasu, když né na rasu tak alespoň na velikost. Spestřit jednou nebo dvakrát do měsíce nějakým masíčkem je dobré, ale prosím, psí konzervy? – Psi po tom mají průjem nejčastěj.

Olmann

to Pee.Kleo: strašně by mě zajímalo proč bych měl v čase svého oběda dát i psovi nažrat? To musím vědět abych se pobavil 😁

zjentek

když pes byl psem, tak tehdy žral maso, nic než maso. To bylo tehdy, když svět byl normální ..proto to tak bylo