Alpha

Myslíte si,že i člověk,který má rodinu,slušný život a dobrou práci může být vrah?

Zajímá mě to,neboť v televizi se s takovými případy setkáváme pořád.
Mě například vrazi fascinují a ráda bych se s nějakým možná i seznámila. Mám ráda takové ty „krváky“… Ale zpět k věci… Hodně lidí říká,že vrazi jsou psychopati. Ale je člověk s dobrou prací,slušným životem a rodinou psychopat? A termínem „vrah“ myslíme vraha vraha. ;)
Né,že omylem někoho zabil při autonehodě. A nemyslíme ani vraha,který s motorovou pilou chodí po městě a vraždí za každým rohem. Myslíme takového vraha,který opravdu vraždí,ale jen pečlivé vybrané lidi.

Nejlepší odpověď
Illines

Ano,i ten na pohled jelimanek.Pricin je mnoho,povah a pomsty take,zarlivost a dluhy,alkohol atd.Ale i mimoradny skrat,ci nemoc.Slusnak se nemusi ubranit k takovemu cinu,darebak by to zas neudelal-je to slozita spolecnost.Kazdy vrah nemusi byt psychopat a na opak.A ten co ma poslani at ve svem presvedceni,nebo teroristicke-je vrahem bez pochyb.Mas-li rada krvaky,asi jsi nedostala ani jednu poradnou facku.Pak by jsi mohla uvazovat!

Další odpovědi
led

Vrahom je každý, kto zabije iného človeka. Ale záleží to aj od uhlu pohľadu. Je vrahom vojak, ktorý v službe, zabije nepriateľa? Rôzne bezpečnostné, či špionážne organizácie zamestnávali i zamestnávajú špecialistov na odstránenie nepohodlných. Sú to vrahovia? Ano, v krajine, kde vykonajú odstránenie (vraždu) sú vrahovia, ale v krajine pre ktorú to urobia dostanú vyznamenanie ako hrdinovia. Pritom sú to ľudia navonok žijúci životom bežného občana. O ich skutočnom živote nikto nezasvätený nevie. To je to, čo vidíte vo filmoch.
Potom sú psychopati, ktorí tiež navonok môžu žiť normálnym životom a potom to na nich príde a vraždia.

Terryle

Určitě. Schválně jsem si dala práci a jeden takovej případ dohledala… ale bylo jich nabeton mnohem víc.
Cituju z jedněch velmi nepěknejch stránek /z téhož důvodu sem nedám odkaz; koho to zaujme, může si zdroj jednoduše vygooglit. Ale varuju – je to fakt síla a jsou tam velmi nepěkné fotky z míst činu – stránky slouží jako pomůcka kriminalistům/.

Petr Kürten byl odsouzen k trestu smrti za prokázaných 9 vražd a 7 pokusů. Existovalo však podezření, že vraždil ve více případech. Sám pak přiznával další zločiny, zejména podvody a loupeže a přinejmenším ve 20 případech se dopustil žhářství. Motivem všech jeho činů byla směsice sexuálních úchylek, zejména pak sexuální agrese, pedofilie, zoofilie (pohlavní styk se zvířaty), sadismus a pyromanie.

Usadil se v Altenburgu, oženil se a budil dojem spořádaného člověka. Začal se dobře oblékat, svým vystupováním na veřejnosti budil důvěru, získal zaměstnání a dokonce se stal aktivním odborářem. Pravidelně také navštěvoval bohoslužby. Po čtyřech letech se odstěhoval i se svou rodinou do Düsseldorfu. Opět si našel zaměstnání, získal si důvěru zaměstnavatelů a v místě bydliště měl pověst tichého muže s vybraným chováním.
Doplňuji:
Ten, který je: Ale notak, trošku nadhledu… to, co jste napsal, může být pochopeno i hodně urážlivě. To, že se někdo zajímá o tyhle věci a že mu vrtají hlavou, neznamená, že si urážku zaslouží…
Nicméně je fakt, že seznamovat se s vrahem asi nebude nejlepší nápad :o]

Damiana

A pak, že ta bedna není kouzelná. Dexter je ale jen seriál, realita tak „přitažlivá“ není, to ti zaručuji.

ten který je

Pane bože…lituju tvé rodiče.

anonym

Sérioví vrazi bývají velmi inteligentní, (vraždit sériově aniž by se nechali hned chytit inteligenci vyžaduje), bývají vzdělání, slušní, s dobrým zaměstnáním a jejich motiv k vraždění nebývají peníze. Příčina jejich chování je někdy těžko vysvětlitelná, ale často tihle vrazi byli v dětství zneužíváni nebo je někdo týral fyzicky či psychicky…
Nejhorší evropský sériový vrah v moderních dějinách je asi někdejší sovětský učitel Andrei Čikatilo, který zavraždil přes 50 lidí, většinou dětí..
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/An­drej_Čikatilo
Dobrý film o něm je Občan X
 http://www.csfd­.cz/film/21437-obcan-x/

Pájo

Doporučuji ti sehnat si jeden seriál v originálním znění, ale bacha!… seriál je vysoce návykový.
http://www.csfd­.cz/film/224291-dexter/

Hlavní hrdina je přesně tím typem člověka, který tě zajímá (ale je to seriál, takže to ber s jistou mírou nadhledu).
Příjemnou zábavu ;)

Doplňuji:
Jinak bych být tebou zůstal pěkně „oběma nohama na zemi“.

redy

No, měla bys přecvaknout na jiný kanál.

Pájo

Ano, myslím si,že i člověk, který má rodinu, slušný život a dobrou práci… může být vrah.

Alpha

Děkuji za všechny odpovědi. Ale mám pár výhrad…lllines: Myslíš,že jsem nikdy nedostala pořádnou facku? Upřímně? Mýlíš se. Ale zřejmě ti to moc lidí neříká. Na to,jestli jsem někdy dostala facku jsem se bohužel ale neptala. ;)
Damiana: Dexter. Jistěže :DDD Dextera mam ráda,ale u něj to nezačalo ;)
A „přitažlivá“ nemusí být v uvozovkách!! ;)
Pájo: Já nechci seriály s vrahy. Znam jich celkem dost. ;) Jen jsem chtěla znát váš názor na mnou položenou otázku :))

Illines

Tak pardon,to potom vypovida o tve povaze v jinm svetle.Jestli chces,povez mi o tom,mozna by jsi se divila a budes divit!

ten který je

Terryle:V mém sousedství bydlí matka které vrah zavraždil dceru.Vaše poznámka o urážení je zcela mimo.Vám by bylo jedno s kým se stýká Vaše dítě?

Terryle

Ne, to by mi samozřejmě jedno nebylo. Však ale právě proto jsem napsala, že se Vaše slova dají pochopit TAKÉ urážlivým způsobem. Prostě je to dvojsmysl.
Mě po prvním přečtení napadlo, že dívčiny rodiče litujete, protože se zajímá o „divné“ věci – což by třeba mě urazilo hodně. Ale jen zájem o „divné“ věci není nic špatného, jen se s ním musí umět zacházt…
Jiná věc je, když se někdo ze zvědavosti vrhne do nebezpečí a dopadne špatně. To je pak ta lítost zcela na místě.
Dobré?

ten který je

Ano Terryle,měl jsem na mysli tu zvědavost spojenou s nebezpečím.Jinak kdo se zajímá o divné věci mi vůbec nevadí.Pro mnoho lidí jsem byl vždy také divný už jen tím že jsem neposlouchal Karla Gotta,ale něco mnohem tvrdšího.Když to tak vezmu tak jsem divný dodnes.;-)Jinak jsi nastínila že s některými ,,divnými,,věcmi by se mělo umět zacházet.Ano souhlasím,ale to by bylo na obsáhlou diskuzi.:-)