Kelt

Myslíte si, že hrdina vynikne sám o sobě, nebo je zde patrný vliv prostředí?

Hlavní hrdina uměleckého díla vynikne zásluhou okolí. Kladná postava, například Popelka je srovnávána se svými zlými setrami, čím jsou ty horší, je Popelka lepší. Stejně je to s Maruškou a Holenou v díle Dvanáct měsíčků. Řekl bych, že na tom je založený úspěch a oblíbenost postavy, na kontrastu mezi postavami. Dobrý a zlý, policista a zločinec, zlá macecha a hodná nevlastní dcera. Pak záleží na vhodném tématu, dialozích a hereckém obsazení. Díla, kde vystupuje pouze jedna postava, by se dala spočítat na prstech jedné ruky. Může k tomu někdo něco dodat? Děkuji předem.

Odpovědi
bolak

Tak to je i v životě, třeba když jde obyčejná holka na diskotéku, tak se úmyslně obalí drštičkama.