Pipka

Myslíte si, že se cigáni chovají hezky k přírodě?

Tak by mě zajímalo kolik z nás si myslí, že je cigán sžitý s přírodou. Podle mě ne, protože ji ničí a většinou se bojí zvířat jako třeba koček.Kde jim co upadne tam to nechají atd., proč to tak je když vlastně je to jejich jedinej opravdovej domov, nikam jinam nepatří?

Nejlepší odpověď
anonym

já si myslím, že přírodu mají rádi. pokud se někde v přírodě válí něco železného, tak to seberou klidně i s řetězem, který to drží.

Další odpovědi
dudu

Ani náhodou. Možná kdysi, ale v současné době se toto etnikum k veškerému okolí /přírodě i společnosti/ chová hůře, než tzv. boží hovádka. Až společnost vysají nebo okolní přírodu zdevastují, kráčí bez ostychu o „dům dále“.

štamgast

To je zase bizarní otázka. Stejně, jako existují cikáni bordeláři existují i bordeláři z řad bílých lidí. A nevím, co je na strachu ze zvířat špatnýho. Existují různé zvířecí fobie.

Nuk nuk

Ona to není zase tak jednoduchá otázka.

V první řadě bych neřekla, že „kam jim, co upadne, to tam nechají“, protože tohle není čistě romská vlastnost. Nemyslím si, že odpadky a pozůstatky všeho možného válející se po lesích, by měli na svědomí zrovna Romové. To si položme, prosím, tu ruku na srdce a přiznejme si, že to bude z velké většiny práce „bílých“…

A teď e dostanu k tomu, proč. Romové totiž moc nepěstují turistiku a navíc bývají poměrně pověrčiví a v přírodě, v lese, se moc často nepohybují. Kolikrát jste v lese potkali Roma. Sem tam, někde na okraji u vesnice či města možná a to ještě na vyštěrkované cestě, protože to byl dřevorubec a šel domů, možná.

Takže povětšinou asi nemají nějaké vžité ekologické cítění, sžití s přírodou už ti dnešní dávno nejsou, to byli možná kdysi, ale ne dnes. Na druhou stranu nemají nějakou nutkavou potřebu přírodu ničit.

Drap

Jak jsi vydedukovala že nepatří nikam jinam než do přírody? To mne zaujalo. Máš nějaký zvláštní myšlenkový pochod, kterému nerozumím