Avatar uživatele
Pipka

Myslíte si, že se cigáni chovají hezky k přírodě?

Tak by mě zajímalo kolik z nás si myslí, že je cigán sžitý s přírodou. Podle mě ne, protože ji ničí a většinou se bojí zvířat jako třeba koček.Kde jim co upadne tam to nechají atd., proč to tak je když vlastně je to jejich jedinej opravdovej domov, nikam jinam nepatří?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 2837 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

já si myslím, že přírodu mají rádi. pokud se někde v přírodě válí něco železného, tak to seberou klidně i s řetězem, který to drží.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Ani náhodou. Možná kdysi, ale v současné době se toto etnikum k veškerému okolí /přírodě i společnosti/ chová hůře, než tzv. boží hovádka. Až společnost vysají nebo okolní přírodu zdevastují, kráčí bez ostychu o „dům dále“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
štamgast

To je zase bizarní otázka. Stejně, jako existují cikáni bordeláři existují i bordeláři z řad bílých lidí. A nevím, co je na strachu ze zvířat špatnýho. Existují různé zvířecí fobie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Ona to není zase tak jednoduchá otázka.

V první řadě bych neřekla, že „kam jim, co upadne, to tam nechají“, protože tohle není čistě romská vlastnost. Nemyslím si, že odpadky a pozůstatky všeho možného válející se po lesích, by měli na svědomí zrovna Romové. To si položme, prosím, tu ruku na srdce a přiznejme si, že to bude z velké většiny práce „bílých“…

A teď e dostanu k tomu, proč. Romové totiž moc nepěstují turistiku a navíc bývají poměrně pověrčiví a v přírodě, v lese, se moc často nepohybují. Kolikrát jste v lese potkali Roma. Sem tam, někde na okraji u vesnice či města možná a to ještě na vyštěrkované cestě, protože to byl dřevorubec a šel domů, možná.

Takže povětšinou asi nemají nějaké vžité ekologické cítění, sžití s přírodou už ti dnešní dávno nejsou, to byli možná kdysi, ale ne dnes. Na druhou stranu nemají nějakou nutkavou potřebu přírodu ničit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Jak jsi vydedukovala že nepatří nikam jinam než do přírody? To mne zaujalo. Máš nějaký zvláštní myšlenkový pochod, kterému nerozumím

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek