Nendak

Myslíte si, že chlap by měl umět dát ránu?

Myslím jen když by to bylo opravdu potřeba. 🙂

Nejlepší odpověď
Elk

Ano! Měl.
Záleží na tom, jaká rána je na mysli.
Jestli rána – jak je to asi tady myšleno, tak uváženě k situaci tzn. v sebeobraně ano.
Jsou možnosti, kde by se toho mohl i k vzhledem k okolnostem vyvarovat!
Může dát i slovní ránu – třeba sokovi v lásce,
nadízenému, bratrovi, sousedovi, komukoli, když je v právu!
Rána může být křehká a přitom to nemusí být rána ve smyslu ublížení na těle.
V podstatě by měl umět dát ránu…s rozmyslem.

Další odpovědi
led

Keby to bolo treba, každý by mal vedieť, nielen chlap, „dať ránu“… ak už nie fyzickú, tak aspoň psychickú.
Je známe (aj keď nie dokázané), že napríklad ženský krik dokáže psychicky zneškodniť útočníka.

anonym

Záleží a tom kdy a komu,v jaké situaci,třeba při sebeobraně nebo obraně někoho jiného.

zjentek

no jasně že ano ..ono je to prakticky potřeba furt

led: no tak ženský kryk dokáže psychicky zneškodnit i jinak slušného a zdvořilého člověka

anonym

Znáš karatééé…
Doplňuji:
No jo souhlasím,ale někdy přece jenom nastane situace,kdy má tupá síla navrch a pak "babo"raď…
http://i589.pho­tobucket.com/al­bums/ss335/huh9­0033/Z907-ChromBoxOstny-4.jpg

led

zjentek, máte pravdu, ale otázka neznela o žene ako útočníkovi.
Pre zaujímavosť: traduje sa, že pri vysokom C praskalo aj sklo pohára, okná…