MacChill

Myslíte si, že by se mohli moravané osamostatnit a vytvořit vlastní stát? bojíte se toho?

Nejlepší odpověď
led

To bolo možné v časoch Veľkej Moravy, dnes už nie.
Treba si uvedomiť, že tak malý štát s jeho súčasným hospodárstvom by nemohol byť ekonomicky a ani politicky samostatný.

Další odpovědi
dudu

Teoreticky by to možné bylo a dokonce bez prolévání krve. Existuje ovšem něco jako moudrost národa a ta byla několikrát v nedávné minulosti prokázána při volbách. Moravané svoji vůli žít ve společném státě prokázali tím, že stranám s programy podobného zaměření dali jen minimum hlasů, stejně jako celá republika třeba sládkovcům.

hanulka11

Nemyslím si že by se měli líp než nyní. Proto si troufám říct, že to tak zůstane, jako doposud.

ten který je

Pokud by k tomu došlo,byl by to Žižkov v Praze který by také vyhlásil samostatnost.;-)

Alesh

To rozhodně nehrozí a to z jednoho prostého důvodu, mezi Čechy a Moravany není žádné velké napětí, rivalita či nenávist, kulturně i jazykově jsme si velmi blízcí a dělení ve sjednocované Evropě jaksi poněkud postrádá smysl.
Něco jiného je ovšem situace např. v Belgii, v Severním Irsku, Baskicku apod.

jendahun

Mohli.Ti největší parchanti v Praze jsou bohužel z Moravy.Topo­lánek,Nečas..­...Jestli se budou chtít trhnout od Čechů,pánbůh s námi na Moravě.

lexx

nemohli, nemohli, odjakživa se rozhoduje v Praze a tam sedí na hradě jeden senilní tuneldědek který to zatrhne, nepřipustí…