Rokio

Myslíte si, že by se měla oceňovat loajalita studentů a žáků?

Myslím tím, že student či žák, který chodí do dané školy od začátku do konce, tedy nepřestupuje či nemění obory, by měl mít za to nějaká bonus či pochvalu.

Nejlepší odpověď
anonym

Něco na památku by se mohlo dát studentům, kteří dokončí školu. Třeba něco se symbolem školy či klidně jen pochvala celého učitelského sboru celé třídě. Studenti by se na to těšili a jen by to navyšovalo celkovou motivaci to celé dokončit. Loajalita se tvoří už během docházky. Není to jen učení. Jsou to i různé kulturní akce, výlety a sportovní aktivity, které je studentům dáváno jako bonus v rámci vzdělání a rozhledu.

Další odpovědi
ivzez

Ne.
Docházka do školy je povinností žáků,
nevidím žádný důvod ji nějak odměňovat.

A že nemění obor nebo nepřestupují?
Tito žáci se už odměnili sami → správně si vybrali školu.

Šidlo

minerz, súhlasím

keď teambuilding, tak na škole – PR pre školu, zábava pre žiakov, utuženie vzťahov pre oboch

ivzez: aj za splnenie povinnosti by mala byť odmena – dospelí majú za nepovinnú prácu plat a niekedy aj benefity za vernosť firme..........deti majú za povinnú školu diplom bez váhy v zahraničí, stres, roky šikany (napr. viz otázka o ľavákoch) a isté miesto na pracáku/v mon­tovacej otrokárni za minimálku…to sa vám zdá v poriadku?