Myslíte si, že by nás 4. světová válka vrátila do doby kamenné?

Nejlepší odpověď
gecco

Kdy byla/bude 3.??
😉
Budoucí „světová válka“ by velmi pravděpodobně způsobila vyhubení všech vyšších forem života na Zemi, o nějaké době kamenné je iluzorní uvažovat.

Další odpovědi
ivzez

Myslím, že by nás (lidstvo) 3. světová válka
vyhubila, 4. už by neměl kdo rozpoutat …

  • ––

Haničko, kolik je ti let? Neměla bys už spát?

MK44

Když se ptali A. Einsteina, jakými zbraněmi se bude bojovat ve 3. světové válce, odpověděl, že neví jak ve třetí, ale ve čtvrté se bude bojovat klacky a kameny.

Vzhledem k množství nukleárních zbraní, jakým pravděpodobně disponují armády a kdoví kdo ještě dohromady, se bojím, že kolegové gecco a ivzez mají pravdu a následky takového množství ozáření by byly horší, než si i Einstein ve své odpovědi představil. Možná by přežily nějaké podzemní myši, možná ani ty ne, jen některý hmyz nebo hlubokomořské organizmy a možná jen samostatné bakterie v nějaké zmutované podobě. A pokud by se život od takové události vyvíjel znova, tak než by došlo na nějakou dobu kamenou, dohořelo by dřív Slunce.

Proto je třeba usilovat o to, aby se jaderné zbraně nešířily do dalších států. A nejlépe vůbec žádné zbraně. Je potřeba, aby se omezoval obchod ze zbraněmi a jejich výroba. Aby se nevyplácelo na nich vydělávat. Aby se jejich počet snižoval. Dokážeme na to něco vymyslet, dokud je čas? Nebo nám, lidstvu, není pomoci? Nedokážeme ovládat sami sebe? Nebo budeme dál uzavírat smlouvy jako Francie s Ruskem na výrobu válečných lodí? Smlouvy uzavřené sice v době míru, aby se ale zakrátko objevilo nebezpečí, že dojde ke konfliktu, v němž by mohly být použity proti těm, kteří je vyrobili, jako je tomu nyní kvůli východní Ukrajině? Dokážeme nevyrábět zbraně, aby se nemohly přes kdovíjaké překupníky dostávat do rukou teroristů?