Myslíte si, že by hosté-nekuřáci slyšeli na slevu z účtenky za strávenou dobu ve společnosti kuřáků, řekněme o 5–10 % ?

Pochopitelně mimo dobu podávánį hlavních jídel!

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Myslím, že pak by chodili do hospod jen po dobu kouření.
A mimochodem, dnes jsem viděl obrázek, který by se mohl praktikovat a naprosto s ním souhlasím.
Vážení nekuřáci, vemte na vědomí, že zahrádka je určena pouze pro kuřáky. Dlouhá léta jste bojovali za nekuřácké vnitřní prostory, tak je nyní využívejte.

Další odpovědi
arygnoc

pridajte ešte 10% a to by už nefajčiari aj išli do ulíc za uplatnenie takého zákona. 😁

predstavte si, že ja ako fajčiar prídem do cukrárne, dám si (v čr) írsku kávu (s alkoholom) a chcem si k nej zapáliť (ako ku káve vždy, káva bez dymu nie je káva). to by bol revu, kriku!!

ale že príde nefajčiar do (avízovaného) fajčiarskeho priestoru – a je jedno, či je to hospoda či pracovisko, a začne si diktovať podmienky – nepochopiteľné.

ešte v tesne porevolučných časoch, keď antidymová klika ani nevedela, že vôbec bude niekedy existovať, som mal na celom ministerstve jedinú kanceláriu (nie pre verejnosť), na dverách ktorej bolo „vstup na vlastné nebezpečie, fajčiarske pracovisko“ – a akceptovala to aj riaditeľka sekcie, ktorá bolá 120 kilová nefajčiarka.

ja súhlasím, zakážte nie fajčenie, ale predaj a výrobu tabakovývh výrpbkov (ako je to s drogami), ale potom aj čaju, kávy, čokolády, tučného mäsa, obezitu, …

to by ste videli chudáka ministra financií, ako by musel plátať diery v rozpočte.

;-Q

anonym

Do knajpy má právo jít každý, jestli je kuřák, nebo není a nekuřák nechce prachy, chce se jen najíst, napít anebo jít prostě na pěknou večeři, sedět, povídat si, bez toho, aby se musel dusit kouřem z cigaret, ale asi se najdou i tací, kteří by to brali, já ne, já si chci posedět v čistém prostředí a to je celé, proto nechodím do žádného takového zařízení, jen když je to nutné, třeba když jsem v cizím městě v době oběda, tak to je fik, fik a letím pryč. Jakým právem tam nesmím sedět? A proč nemůžou i děti s rodiči, nebo třeba těhotné ženy, nebo kojící ženy, staří lidé…? Kuřáci jsou velmi sobečtí. Jsem ráda, že to tak bude. Teda aspoň doufám, lidi by už fakt mohli mít rozum.
Doplňuji:
Setapouch – nezasahovat do zdraví druhých, to máš pravdu, ale ten konec s tím cizákem, tos teda nemusel, bylo to nutné? Co má národnost s kouřením?

gecco

Jasně…
😉
Na slevu Čech/Češka slyší vždycky…
😉

anonym

Tak na takovouto slevu bych já neslyšel.Nestojí mně to za to mít doma smradlavé oblečení a sám být cítit kouřem.
Doplňuji:
pro Awe
Nevím proč mi nadáváš.Já se vyjadřuji slušně a nikoho neurážím.
Říká se:„Co nechceš aby jiní dělali tobě, nedělej ty jim.“
Takže tebe jsem NIKDY neurazil.

anonym

Kdyby,kdyby,to spíš zdraží tabakové výrobky…

setapouch

Nabídni 70% a už to bude stát za úvahu.
Doplňuji:
Je zajímavé, jak se každý ohání právem (ať už kouřit, nebo obecně dělat si co chci). Ale že máme každý i nějaké povinnosti, např. nezasahovat do zdraví druhých, to už tak nějak zaniká. A nejarogantněji to zde kupodivu vyjádřil cizák – arygnoc.

Awe

lahny

Tak na takovouto slevu bych já neslyšel.Nestojí mně to za to mít doma smradlavé oblečení a sám být cítit kouřem.

Tak choď do cukrárny vole…Většina podniků po zákazu kouření může rovnou zavřít.
Doplňuji:
lahny:Tohle nebyla urážka.Ale sám by si měl popřemýšlet že to co tvrdíš je absolutní blbost. Ty mít svůj podnik tak mluvíš úplně jinak

mojitek

Teda to jsou argumenty- rodič,který chce trávit volno s dětma v restauraci ,to je dost uhozená představa.Děti nemají vysedávat v restauracích kde se prodává alkohol a může hrozit kontakt s opilci.Samozřejmě něco jiného je doba obědů-to by se nemělo hulit nikde. Ale mimo tuto dobu -jakým právem by restaurace neměly být kuřácké? Vždyt od toho ty restaurace vznikly-celá kavárenská ,barová a celkově gastronomická kultura byla založena na dobrém drinku,jídle a oddechu včetně opojení z cigaretového kouře,dýmky nebo doutníku. Pokud si někdo nepřeje být „obtěžován“ kouřem,tak je tu plno jiných zařízení kde se nekouří. Mimoto v restauracích kde je povoleno kouřit musí být adekvátní klimatizace a pokud jí nemá,nebo má nedostatečnou-neměla by být zkolaudována jako kuřácká. Pokud by někdo namítal jakže to chodí v Irsku apod kde se nekouří nikde-tak vězte,že namísto toho aby se opilci zdržovali přímo v restauraci,ba­ru,tak postávají venku před, odhazují vajgly a ruší hlukem na ulici.

arygnoc

@samba:

ale presne o to ide.
i fajčiar ide do hospody relaxovať, a nie počúvať kydy nejakého nefajčiara (má toho dosť z médií), prípadne vreskot ratolestí neschopných rodičov.

pokiaľ tam prídete posedieť, pokecať, všetko v poriadku.
ale keď do vás niekto začne rýpať, že ho (napr) obťažuje vaša obezita/farba účesu/nosenie okuliarí/drevená noha alebo že si okusujete nechty a pod a hrozí mu preto riziko infarktu, tiež sa vám to nebude páčiť.

prišli ste sa baviť, vkročila ste do vyhradeného priestoru milovníkov tabaku, rešpektujte ich, ako oni rešpektujú milovníkov kalórii v cukrárni.

;-Q

anonym

http://www.li­dovky.cz/netra­dicni-tvaruzkova-cukrarna-moucniky-jdou-na-dracku-pjb-/dobra-chut.aspx?c=A121013­_074221_dobra-chut_sk

redy

Arygnoc : Souhlas-už ste seděli v hospodě-chceteli v restauraci vedle 180kg ženský?To se vám pak zdá tabákovej kouř, jak závan čerstvého vzoušku.
Zakazovat to umí každej, ale řešit problém- to už ne!

redy

vzdoušku 🙂

anonym

Moje kamáradka Tamara Kuřbanová nedbá na hygienu v podpaží a ať je zima ,nebo léto prostě ne a ne si to strniště řádně vyholit a to by se chtěla jednou vdávat a mít děti a,kdyby do do toho ještě kouřila doutníčky,tak by asi jen tak neotěhotněla s nikým kultivovaným,gord v dnešní době,fuj.

arygnoc

tak tak – až na to, že ešte generácia vašich matiek (resp. cca tridsaťročných, nepoznám váš vek) sa v podpazuší a tam dole neholila a hulila ostošesť (boli výnimky, pripúšťam).

;-Q

ps:
vtedy sa holili dole len sexuálne pracovníčky – pre jednoduchšie udržiavanie hygieny.

anonym

Áno a místo menstruačních vložiek se používalo Rudé právo,ale teď se píše 2015 a nějaké zastaralé názory jsou jen mlácení prázdné slámy zdatných bručounů.

anonym

ale z pohledu na dřevěnou nohu, nebo tlustýho dědu nebudu mít astma, ani rakovinu, zdraví si člověk musí chránit a když na to kašle, ať do toho netahá další, kteří si svého zdraví váží. Proč se nesmí jít najíst a pobavit i nekuřák? Jakým právem musí čichat kouř? To jako za trest? A co udělal nekuřák? Co udělalo dítě, nebo babička? To samý na autobusové zastávce, no hergot je tam cedule jako kráááááva, že se tam nehulí a chlap si zapálí a čudí mi to přímo do tváře, na to jsem alergická, vždycky po nich vylítnu, je to drzost, neomalenost, sobectví a bezohlednost. Tohle je zbytečná debata, jen jsem napsala, co si myslím, nechce se mi tady oponovat, až jindy. A co furt máte s cukrárnama? Já sladký nejim, co bych dělala v cukrárně?

arygnoc

smaba, ale môžete sa ísť najesť a zabaviť, prečo nie?

stravu v reštaurácii a zábavu ponúka trh – a ten to ponúka v takom prostredí, aké mu prináša zisk.

prax ukázala, že nefajčiarske knajpy majú život podenky (jepičí život).

v británii, kde je zakázané v knajpách fajčiť, DENNE sa zatvára 20–30 hospod.
síce vyrastajú i nové, ale je to kolotoč – i tie sa po čase zavrú.

proste – >zdravý< vzduch neláka.

ad tá zastávka:
súhlasím, nemá sa tam fajčiť, platí tam zákaz.
ale to nie je o fajčení, ale o hulvátovi, takže zbytočne pod vplyvom hormónov generalizujete. budete sa diviť, i medzi fajčiarmi sú slušní ľudia.

no a záverom – keď si chcete zdravie chrániť – prečo chodíte do hospody? čo keď vám tam nebodaj niekto rozpláti pollitrák o hlavu (to viete, opilci).

;-Q

anonym

já bych se tak líbala.....třeba s nějakým kuřákem, to musí být pocit, jak letní louka 😁

setapouch

Jediná vada na tvém argumentu je skutečnost, že na rozdíl od ostatních tebou jmenovaných věcí je škodlivost pasivního kouření prokázaná.

arygnoc

taká štúdia neexistuje.
existujú len štatistické údaje, a tie nie sú vedecky podložené.

štatisticky je možný inteligentý i život v záchodovej mise a predsa to nie je pravda.

;-Q

setapouch

Odborná veřejnost považuje škodlivost pasivního kouření za prokázanou a mně je vcelku jedno, co tvrdí nějaký arygnoc, o jehož schopnosti vést diskusi a zamýšlet se nad argumenty mám silné pochybnosti.

arygnoc

@setapouch:

nevidím žiadne argumenty.

;-Q

čo tak napr: http://www.spor­tvital.cz/zdra­vi/civilizacni-nemoci/nadvaha-a-obezita/co-je-horsi-pro-nase-zdravi-obezita-nebo-koureni/

setapouch

Tvoje neschopnost vést diskusi a používat a přijímat argumenty je mi známa dlouhodobě.

Takže ještě jednou, škodlivost pasivního kouření je prokázaná. Škodlivost pasivního koukání na obézní lidi ne. Snaž se, prosím, držet tématu a neodbočuj ke nesmyslům.

anonym

arygnoc – Nemyslím,že čokoláda a maso by byli pokládány za drogy,ono je totiž docela rozdíl mezi závislostí a rozšiřováním si vědomí…tabák k životu člověk nepotřebuje,ale maso je normální potravina,nemíchej­te dohromady hrušky s jablkama,ano?O­bezita je zase trochu jinde…

arygnoc

obžerstvo je hriech – to pre veriacich.
obžerstvo je choroba – to pre pragmatikov.

tein, kofein a iné alkaloidy obsiahnuté i v čokoládach, nápojoch (i pre deti!!!), čajoch, káve SÚ navýkové látky.

pozrite sa po ulici – stretnete viac veľrýb ako fajčiarov.
kde je teda väčšie nebezpečenstvo?

;-Q

anonym

Dejme tomu,a už jste si letos měřil emise?

arygnoc

no práve.
a vy ste si zisťovala, koľko vody sa spotrebovalo na výrobu vašich najloniek?

tu predsa nejde kto-čo-prečo-načo-začo, ale o princíp.

všetci – fajčiari i nefajčiari – vykrikujú, že sú obmedzovaní.

cesta kompromisu je vytvoriť knajpy pre nefajčiarov – stalo sa a ako to dopadlo?

je normálne, že fajčiar dobrovoľne vstupujúci do nefajčiarskeho prostredia (cukráreň, kino, vlak, autobus, …) proste nefajčí.
preto ak nefajčiar nechce ani pasívne inhalovať tabakový dym, nech do toho prostredia nevstupuje – je to pochopiteľné a normálne, logické.

je to jednoduché, je to iba o ochote akceptovať toho druhého.

;-Q

anonym

Princip je vola jednoducý hej,až bude stát nejlavnější tabák cca 1OO euró,tak se budete moci rozhodnou jestl nakrmíte démona nikotinu,nebo svoje mláďata.

Awe

A kávu,čokoládu k životě potřebuješ? To mi vysvětli :)

anonym

Nevím proč zrovna vy se ptáte jako provozní legální feťárny,uniká vám snad kapitál?

Awe

Jednoduše budu mluvit jako kuřák. Když si na pivě nebudu moct zakouřit tak jednoduše do hospody nepůjdu.Na co pak? člověk si chce zajít na pivo, zakouřit si a relaxovat. a to abych co 15 minut běhal někam před hospodu můžu z vysoka mr… Takže lidi si koupí pivo v obchodu a budou chodit na zahrady v zimě do domů a bytů. Potom zase začne stěžování sousedů že je poměrně často slyšet hluk a v množství kuřáků jim to smrdí i u nich v bytě… Když už chce stát strašně diktovt podmínky tak ať rovnou zákáže výrobu a prodej tabákových výrobků u nás. Ale takovéto omezováni příjde hospodské o velké tržby. Je známo že u piva kuřák vykouří jednou tolik co normálně. Takže to opravdu udělá co 15–30 minut cigaretu.

anonym

mojí drogou je čisté podkrkonošské povětří, kofeinový věci nepiju, mám vodovod s výbornou vodou, ne takovou jako je ve městech, kávu leda do klystýru, čokoládu a jiné podobné pochutiny nejím, co já jsem to za člověka?

arygnoc

takže jediný neduh je alkoholizmus, keď tak silou mocou chcete do knajpy?

som ZA, aby sa nefajčilo v reštauráciách – takže keď vám ide iba o pošmáknutie, súhlasím s vami. (len si neviem predstaviť, čo si asi v tej reštike objednáte – steroidné kura?, hormonálny steik? pesticídny šalát? nie je lepšie vám ostať mimo civilizácie?)

ale inak – brojíte iba pre brojenie?

;-Q

anonym

„Někdo o koze jiný o voze“…už to moc kořeníte arygnoci,stačí,že jste ZA.

arygnoc

pravda pravda.

len ma prekvapujú bojovníci pre bojovanie.

;-Q

anonym

Pro mě za mě si bojujte třeba s drakama.

anonym

…ovšem jestli chcete mít poslední slovo ohledně této hrozné morální kauzy jako je třeba úplný zákaz kouření všude,jestli ne ,tak byste to tady měl při nejmenším osvobodit?!