Avatar uživatele
marci1

Myslíte si, že by děti ve škole měly dostávat domácí úkoly nebo ne? 🙂

Zajímal by mě názor rodičů i učitelů. Samozřejmě i žáků a studentů.Děkuji.
http://relax.li­dovky.cz/zrus­te-domaci-ukoly-narusuji-nam-zivot-rikaji-rodice-cast-odborniku-souhlasi-1hd-/veda.aspx?c=A151201­_121843_ln_ve­da_ELE

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, redy, nosahosa, gecco, zzzlatokopka před 3065 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chachar1922

Rodič nejsem ani učitel, ale myslím si, že jako žákyni i studentce mi „domácí úkoly“ pomohly. Protože kdyby nebyly úkoly, tak ani s odřenýma ušima nevystuduji ani základku. Takhle mě to aspoň donutilo do té školy „něco“ dělat, protože dobrovolně od sebe bych k učení nesedla.

Upravil/a: chachar1922

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Rozhodně ano…
Otázkou je míra – na prvním stupni ZŠ nějaké to procvičování ano, ale ne na několik hodin, to není potřeba.
Ale už na druhém stupni by se žáci měli učit i samostatnosti – nějaké ´drobné´ samostudium, hledání a vyhodnocování informací – to jim rozhodně později na SŠ a zejména na VŠ ušetří spoustu ´nervů´.
😉
___
BTW – nejsem učitel, i když jsem i ´to´ i studoval…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Hm, škola žáky přetěžuje…škola zasahuje do soukromí rodiny… no ty vole, to jsou blbosti.....
Bych jim těch domácích úkolů ještě přidala, kurňa, když si spočítám, že mají skoro čtyři měsíce prázdnin-letní, podzimní, vánoční, pololetní, jarní,velikonoční, a k tomu volno o státních svátcích…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
AmazedWolf

Jsem žák a myslím ze ano, úkoly mi hodně pomohly. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Proč by je neměly dostávat? Já jsem domácí úkoly zvládal a to jsme občas chodili do školy i v sobotu.

lexx – děti nedělají úkoly pro školu, ale hlavně pro sebe. Kantoři si tím práci nezlehčují, ty úkoly někdo musí opravit a oznámkovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

…když je nebudou dostávat,na co se tu budou ptát?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Hlasuju pro domácí úlohy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nosahosa

Určitě ano! Mám docela hodně známých co učí a všichni se shodují na tom, že když domácí úkol nezadají, studenti ani neotevřou sešit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Určitě ano,jinak by nemělya skoro žádné povinnosti na doma a byly by k uvytržení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

ech…na zš to bolo 4 roky bud veľmi ťažké alebo veľmi ľahké úlohy…mne odpadlo čítanie, kedže to sa mi podarilo v 4–5 rokoch samoštúdiom (naozaj ma rodičia neučili čítať nasilu)

potom prišiel gympel (8 ročný)…prvé dva roky bolo úloh aj písomiek tak akurát
a potom to bol des.....kedže nám úlohy málo kontrolovali, bud sme ich robili cez prestávky bud pred hodinou, alebo priamo po zadaní po hodine aby sme sa doma mohli učiť na 2–3 písomky na druhý deň.....plus čo nám vždy v piatok sľúbili na pondelok…si predstavte, máte 14 a cez školský rok menej než 5 voľných víkendov…paradoxne v maturitnom ročníku sa povinnosti zredukovali

že nám to všetkým (aj tým spolužiakom, ktorých (by) vzali do mensy…nikto nemal jedničky bez námahy) zdeformovalo pracovné aj študijne návyky je jasné

takže, domáce úlohy áno, ale len trochu a s ohľadom na testy a písomky

iceT: teda vy ste milovnčka mládeže.....viete, my sme mali v porovnaní s vami o 40 rokov dejepisu viac+ dva jazyky min na úroveň B1, nieže ruština plus dva roky na strednej druhý jazyk, aby sa nepovedalo+ genetika+ informatika+ geografia – pribudla ekológia, nové štáty+ novoobjavené druhy v biológií+pribudlo 40 rokov literatúry.....je pravda, že ubudlo matiky a na občianskej sme mali normálne veci, nie 500 strán o Leninovi naspamať.....­...takže, menili by ste s nami?

Upravil/a: Šidlo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

neměly…kantoři si takto zlehčují práci, Vy pracujete pro firmu ve svém volnu doma ? a platí Vás za to ? sotva, to směřuje k vykořisťování, ne, děcka jsou tak jak tak přetížené

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek