marci1

Myslíte si, že by bylo vhodnější, aby se na tomto webu odpovědi „neupravovaly?“

Uživatel odpoví, pak zjistí, že jeho odpověď není správná a „upraví“ ji podle uživatele, který odpoví správně. Vlastně je to opisování. Jaký na to máte názor? 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Jsem pro možnost neupravovat…
😉
A pro možnost třeba korigovat původně ´nesprávnou´ odpověd vrámci diskuse (některé otázky je snadné nepochopit)…
😉
A podobně mnohdy nejsou vhodné ani korekce otázek…
😉

Další odpovědi
briketka10

Jednou jsem na toto téma odpovídala v rámci bodování..

Ten, kdo zde položí první odpověď obdrží víc palců
a ten další někdy míň.
Navíc někdy odpověď toho prvního prachsprostě
opíše, nebo doplní podle té první a myslí si, že na
to ostatní nepřijdou. Dostane více palců. Nikdo si
nevšímá, kdy ji dotyčný položil a upravil :((
Tzn. „Ten první utře nos“ :(

Otázky jsou taky občas na nic a nesmyslné. Jsou
hloupé a opakují se moc často.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/povazujete-odpovedi-cz-za-verohodny-zdroj-informaci

Drap

Nemám na to názor. O věcech, které nemohu ovlivnit, nepřemýšlím.

led

Odpoveď na otázku…
nebudem sa zaoberať otázkou podvádzania formou úprav…
Pôvodne vznikla možnosť úprav príspevkov ako možnosť užívateľa opraviť chyby vo svojom vloženom texte otázky/odpovede ako pomoc užívateľovi, Ale tak ako aj v iných sférach života aj tu sa „dobro použilo na zlo“…

v prípade jednorázového vkladania príspevku (rovnako ako to je v diskusii) bez možnosti dodatočnej úpravy stráca užívateľ možnosť:
1– opravy preklepov, čo je častý jav, nielen na tejto stránke – túto možnosť je škoda stratiť, ale na druhej strane, prečo nebyť pozornejším pri písaní textu do mikroramčeka na vkladanie odpovede.
Toto je na pripomienka na programátora a administrátora tejto stránky – rámček na vkladanie príspevku je príliš malý a neumožňuje prehľadný pohľad na celý napísaný text príspevku
riešenie: po mojich skúsenostiach si radšej dlhší text píšem v notese a potom ho kopírovaním vložím, s už opraveným/upraveným textom, do „editačného mikrookienka odpovedi“ na tejto stránke.
Takže akési kostrbaté východisko sebakontroly pri vkladania vopred napísaného príspevku miesto písania „na ostro“ tu je.
2– úpravy/zmeny otázky na základe už vložených príspevkov v odpovediach, alebo diskusii, – zrušenie tejto možnosti považujem za správne.

briketka10

gecco

Píšeš o korigování nesprávných odpovědí v rámci diskuzí,
ale spousta uživatelů zde nemají o nějaké diskuzi ani
ponětí, nebo ji vůbec nemá zájem číst a třeba ji nikdo nečte.
Prostě a jednoduše – NIKOHO NEZAJÍMÁ nějaká diskuze.
Tak, jako nikoho nezajímá šedá lišta, otázky v archivu atd.

gecco

No jo no…
Naučili by se to – pokud by taková praxe byla běžná…
😉

briketka10

Zde přikládám mou upravenou odpověď:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-legalni-prodej-veci-mezi-obcany

briketka10

To si taky myslím, že to není správné, ale je to pravidlo.
Tak uživatelé to pravidlo porušují.
Já ho porušila včera u jedné své odpovědi.
Tázající se ptal na prodej láhve alkoholu, tak
jsem svou odpověď upravila tím, že jsem tu
původní posunula nahoru, aby byla víc vidět.
Ale všem jsem se omluvila, že to dělám.

Ale to přece už píšu ve své odpovědi, nebo ne?

Každý toho zneužívá, tedy i já.

Ten, kdo to nepřizná – dělá to dodnes :)

Smlouvyzdarm

No, nejsem tady dlouho a právě kvůli tomu systému tady asi dlouho nebudu. Působí to na mě asi tak, že se tu objevuje spousta zbytečných otázek a pak se tady odpovídající často navzájem palcují, ale to by mi asi tolik nevadilo, každý snad rozpozná dementní otázku se stejnou dopovědí, ale o tohle mi nejde. Mnohem více mi vadí, že se palce dají udělovat ihned. To znamená, že ten co odpoví první dostane zpravidla nejvíce palců, a to i v případě, že jeho odpověď není správná. Myslím, že je také chybou, že není uveden čas příspěvku, protože se objevují stejné odpovědi, ale není vždycky zřejmé, která zde byla dřív to se projeví jen pokud mají stejný počet hlasů. Myslím, že pokud by se palcovalo až po uplynutí nějaké lhůty dalo by to lepší prostor, aby za nejlepší odpověď byla vybrána ta skutečně nejlepší. Z mého pohledu je tedy jedno kdo co od koho opíše, ale vidím spíše problém v tom, aby za nejlepší odpověď byla vybrána ta skutečně nejlepší – nebo nejlépe formulovaná. Není přece důvod, aby u každé otázky bylo dese odpovědí. Stačí jedna jedná, a to sice ta správná.

marci1

Ad: „briketka10“: Také se to tu stává, měla jsem na mysli spíše to, že uživatel odpoví první, odpověď není správná. Další odpoví správně, první odpovídající odpověď upraví dle správné odpovědi toho druhého. Nejde tu o body, nehrajeme o nic, ale podle mě to není vůči ostatním úplně o.k. 🙂

marci1

A mrzí mě, že to dělá „zlatá“.

marci1

Omlouvám se všem, nedošlo mi, že nominací „gecco“ pro kterého již nemám dnes body, se otázka uzavře. Odpovídejte prosím do diskuse. Zajímá mě váš názor. 🙂

led

„Odpovídejte prosím do diskuse. Zajímá mě váš názor.“ ale reagovat nebudu?

Mc Merkurion

tak tedy do diskuze >>> nebejt možnosti opravy překlepů, tak to někdy po mně nikdo nepřečte … co se týče toho ostatního, nejni až takovej problém se podívat na historii úprav, je to tam i s časem … a kdo bude chtít ojebávat, dycinky si způsob najde …