tyrox

Myslíte si že by bylo lepší opět zavést povinnou vojenskou službu aby měla ČR větší armádu a lépe se bránila?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
hanulka11

Ne

anonym

Ne

Před kým by se měla bránit? Jsme obklopeni jinými vojsky EU,ale z druhé stránky bych to uvítal,aby mladí muži přišli na jiné myšlenky!!!

Ella

Ano

Rozhodně ano, ovšem ne z důvodu větší armády, ale proto, že v době povinné vojenské služby byli chlapi opravdu chlapmi.
Teďka co potkávám na ulicích… to by si zasloužilo pořádnou vojnu, jen by jim to prospělo a neméli by čas dělat koniny.
Dnešní kluci si myslí, jaký nejsou frajeři, ale teprve vojna by jim ukázala, že jsou vlastně nic a vyhrabala z nich alespoň disciplínu a zocelila je.
Nechci aby to vyznělo špatně, ale opravdu si myslím, že vojna klukům prospívala, i když si samozřejmé nedokážu představit co tam všechno museli zažívat a že to nebylo tak fajn.

Jáchym

Ne

quentos

Ne

povinnou voj. službou se na obranyschopnosti nic nemění, jelikož vykonavatele ZÁKLADNÍ vojenské služby se do války neposílali (to by to taky dopadlo, nikdo by se nevrátil)

mj81

Ne

Terryle

Ne

Větší armádu nepotřebujeme, vzhledem k NATO. Kdyby se NATO rozpadlo a někdo z větších sousedů se rozhodl, že nás schramstne, ani armáda by nás nevytrhla, jsme prostě slabší než takoví Němci nebo i Poláci. Dá se ale předpokládat, že v Evropě nic takovýho v současný ani dohledný době nehrozí…
Nehledě na to, že si fakt nejsem jistá, jak by ti kluci, co bývali na vojně, dokázali v případě ohrožení státu fakt bojovat… to už víc věřím menší, ale dobře vycvičený profesionální armádě.
Jistý ale je, že naprostý většině mladý mužský populace by pár měsíců vojny neuškodilo…