Klarisa

Myslíte si že antidepresiva pomohou člověku?

Jeden psychiatr mi řekl,že nejvíce sebevrahů je mezi lidmi,kteří se léčí u psychiatrů.Myslím si osobně,že někomu pomohou léky a někomu ne.Já když jsem je brala,byla jsem nepoužitelná,pořád jsem spala,byla mimo a točila se mihlava a depresi jsem měla takovou,že jsem málem skočila z okna.Přestala jsem je brát a bojím se psychiatrčce říct,že je neberu.Ale je mi mnohem líp než když jsem je brala.Mám sice deprese bohužel,ale snažím se to překonat tak,že sim říkám pořád dokola musíš žít pro děti a to mě nějak drží pohromadě.Také si myslím,že deprese má člověk,který není šťastný a je jedno jestli je bohatý nebo chudý.Chybí mu láska a smysl života.Myslím na Svobodu a Muka,kteří umřeli, jeden se léčil a nepomohlo to a druhý se neléčil a také to nepomohlo.Mám o tom svou teorii proč se to stalo,ale nechám si ji pro sebe.Také vzpomeňte na Štěpánku Haničincovou,která pila,upadla a udusila se zvratky,zemřela stejně jako Muk.Byla nešťastná a chyběla ji práce,kterou milovala.A kdo ví kolik umělců ještě v budoucnu neśťastně umře.

Nejlepší odpověď
rynek878

Klariso,jestli mohu ještě k těm antidepresivum,těch je celá řada a je to proto,že každý lék každému nesedne,myslím si, že by bylo lepší to psychiatrovi říci a hledat nějakou lepší alternativu léků,které by Vám více vyhovovaly.Moje maminka tyto problémy měla a po změně léků byla o 50% lepší.Já jsem bral lék na tlak(hrozně jsem po nich kašlal)po změně léků bylo do týdne po kašli.Myslím si,že to za pokus stojí,je pravda,že u antidepresiv doběh původních léků je min.3 týdny,tak buďte trpělivá.

Další odpovědi
kropitko

Já myslím,že antidepresiva nepomáhají,ob­zvláště pokud se mýchají z alkoholem,pak je to ještě horší.´Deprese má člověk,který nemusí být nešťastný,on si to jenom myslí…To by bylo na dýl. Každopádně neumírají tímto způsobem pouze umělci. Můj táta umřel před 17 lety a umělec to zrovna nebyl.

Luss

Myslim, ze toto je hrozne slozite. Obecne bych rekla, ze nelecena deprese je horsi nez lecena (mysleno zodpovedne lecena, alkohol je jasna kontraindikace). Deprese vznika v dusledku chemickych procesu v mozku, tedy stejne jako napr.v pripade cukrovky neco v tele funguje spatne a medikace tomu pomaha, tak je to i v pripade deprese. Clovek to totiz nesmi zamenovat jenom s „pouhou“ spatnou naladou, psychickou unavou atd. Urcite existuji statistiky sebevrazd, tezko rict, co by z nich vyplynulo. Taky nechapu proc toto vyklada zrovna psychiatr, vzdyt je sam proti sobe a hlavne proti pacientovi. Je to jako kdyby rikal „nelecte se, stejne to nema cenu“. nevim – to se mi nezda. Vazne se to tezko posuzuje, me nastesti v zivote nepotkalo nez jen ta bezna otravenost, psychicika unava, smutek, ale deprese (opravdova) ne. Pokud jde o Vas osobne, drzim Vam palce, preji hodne sil a spolehejte na odborniky (i kdyz pristup tohoto mi prijde zvlastni), nevzdavejte to. Chce to hledat vhodne leky, ne vsechno kazdemu sedi.

Vikičistič

Musíš s tím bojovat,hledat si různé zájmy,číst,ono to nepůjde ,ale překonat to ,hodně chodit na procházky a hlavně pro něco žít. Je to boj,ale jde to,musíš být silná.Držím palce.

anonym

Dobrý den Klariso.Rozhodně Paní Doktorce řekněte ,že Vám ta antidepresiva nezabírají a pokud je rozumná tak Vám napíše antidepresiva jiná a v jiné síle a nebo bez udání důvodů si najděte Psychiatričku jinou,nebojte se jí říci o tom jaké máte negativní myšlenky a pocity a čím jste se doposud léčila.Někdy to opravdu tvá než se pro Vás najde ten správný lék,ale nevzdávejte to protože až se pro Vás najde ten správný lék a ve správné síle budete mnohem více šťastnější.Dokonce když budete brát pro Vás ta správná antidepresiva tak deprese úplně vymizí,avšak s tím,že je pravděpodobné budete brát dlouhodobě a nevynechávat je.Máte zřejmně málo SEROTONINU to je hormon který Vám velmi zlepší Váš prozatím neutéšený stav.Nestyďte se protže v dnešní dobé má deprese hodně lidí.A co se týká toho psychiatra tak to v pořádku není.Zdraví Vás ZAJ-PO.