Zvědavý

Myslíte si, že byl Andrej Babiš spolupracovníkem StB?

Zajímá mě názor všech co se o to trochu zajímají. -Dejme tomu že byl-jaké jsou proto důkazy ?? (všechny)

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ano

Nedal jste jinou možnost. Co si myslíme my, není tak rozhodující, ale jde o to, jaká jsou skutečná fakta.

Asi před týdnem jsem poslouchala slovenské zprávy, v nichž bylo uvedené to, co jsem teď našla na netu.

"Slovenský Ústav pamäti národa (ÚPN) chce po prehratom spore zvrátiť právoplatný verdikt slovenských súdov.

ÚPN zistil, že súd oprel svoje rozhodnutie o nezákonné dôkazy, ktorými sú svedecké výpovede bývalých príslušníkov ŠtB.

ÚPN disponuje oficiálnym potvrdením, že bývalí príslušníci ŠtB sú stále viazaní mlčanlivosťou ohľadom svojej činnosti v ŠtB a tento záväzok mlčanlivosti trvá aj po skončení služobného pomeru, "uviedol Ujlacký.

ÚPN v dovolaní napísal, že krajský súd v líčení o žalobe Babiša porušil predpisy, ktoré upravujú postup pri predkladaní dôkazov. Súd podľa ústavu pristúpil k výsluchu bývalých príslušníkov ŠtB, bez žiadosti ministerstvu vnútra o zbavenie ich mlčanlivosti

ÚPN predložil súdu v líčení ohľadom Babišovej žaloby 12 zväzkov, v ktorých bola spomínaná činnosť agenta Burese, čo vraj bolo krycie meno Babiša. Ústav pred súdom tvrdil, že podľa archívnych dokumentov sa Babiš v roku 1980 stal dôverníkom ŠtB a že o dva roky neskôr ho tajná polícia získala k spolupráci ako agenta atd."

http://www.cas­.sk/clanok/336181/s­lovensky-ustav-pamati-naroda-sa-nevzdava-babisovi-chce-nadalej-dokazat-minulost-v-stb.html

Další odpovědi
Muffz

Ne

Ikdyby byl, tak to nezmeni nic na tom, ze je to nejschopnejsi ministr financi za dlouhe roky, svou praci odvadi vyborne a Kalouskovi zbyvaji jen nadavky a oci pro plac, ze nekdo dokazal vice, nez on.
Spousta lidi byla v StB, vetsina nedobrovolne, proste museli. A kdyz byl nekdo v StB treba proto, aby ochranil svou rodinu, tak co mu muzu vycitat? Udelal bych to stejne a kazdy normalni milujici clovek taky.

chachar1922

Ano

Každopádně co vím sama pro sebe je, že mu nevěřím ani slovo. Takže bych se tomu nedivila. Ale Babiš není zrovna ten, o koho bych se nějak zajímala, takže netuším, jde to mimo mě 🙂

anonym

Ne

myslím si, že ne, protože bych si pak mohl myslet, že v STB byli jen schopní lidé, kteří to váleli tenkrát a teď tuplovaně.

VeRe1983

Ano

Kvůli zběsilé skartaci veškerých dokumentů se to bohužel nedozvíme, protože důkazy nejsou ne proto, že by se něco nestalo, ale proto, že se nemusely zachovat. Nicméně vzhledem k jeho možnostem za bývalého režimu, které se dosti vymykaly možnostem běžného smrtelníka bych si vsadil na to, že musel být režimu loajální velmi. Snad mi rozumíte.

Mirdas

Ano

Těžko hodnotit bez důkazů.
Na druhou stranu zda vezmeme v potaz všechna nejbohatší, pro mnohé tedy nejschopnější, individua v Čechách která se tu vyskytla, tak mají všichni néco společného a to sice že buď přímo byli u Stb a nebo jsou s nima z minulosti propleteni.

lexx

Ano

všichni dnešní „úspěšní byznysmeni“ starší 50 let byli pod dohledem kontrášů, StB a spolupracovali, ať už dobrovolně nebo z donucení, jinak to nešlo a nemohli řídit firmu ani před rokem 1990

dudu

Ne

Nechci aby to znělo neskromně, ale stejně jako pan Babiš jsem asi osm let pracoval s materiály tajného a přísně tajného charakteru. Každý z nás byl prověřen a pravidelně ověřován státní bezpečností aniž docházelo k osobním kontaktům. Ovšem „nějak“ byl veden v jejich evidenci. Pokud si vyžadovali některé služební materiály /pracoval jsem pro zbrojní průmysl/ pak tito hoši vždy jednali korektně a účelově.

alvin

Ano

Agneta

Ano

On přece někoho pro vedení jeho hnutí hledal, protože sám není čistý*, ale nikoho nenašel, a tak to musel dělat sám.

*) ale počítá se mu, že to hned přiznal (že byl v KSČ)

V jeho případě je třeba udělat velkou vyjímku, protože je to nekonvenční politik – a skvělý podnikatel, přinejmenším žádný krimiRittig:DDD

bolak

Ne

Co to znamená „být spolupracovníkem“? Ať mi někdo ukáže jak spolupracoval, zatím o všech lidech co kde vyšlo po bulvárech bylo napsáno „spolupracoval s STB!!“ ale jak, to už se tam nějak zapomnělo říct..

Někdo si o vás někde něco napíše, nejspíš i bez vašeho vědomí a pak za dvacet pět let to vypadá tak, že ten co to o vás napsal je ještě hrdina a vy se nemáte jak bránit, protože vlastně ani nevíte proti čemu, on to totiž neví nikdo..

já osobně vám akorát to, že prachů má Babiš víc než dost a kvůli nim do politiky určitě nešel, a je úspěšnej podnikatel, takže je velká šance že by nás mohl z tý prdele evropy vytáhnout, ono horší už to stejně asi bejt nemůže, takže vlastně není co ztratit, laťka není zas až tak vysoko a pak vím ještě to že není blbej, takže chápe že kdyby tý svý pozice nějak zneužil, aby se sám obohatil, tak v politice končí..