WeeBear

Myslíte si, že 5 let je ve věku puberty dost dlouhý čas na změnu?

Je pět let v tomto období dost na to, aby se člověk změnil v mnoha směrech? Myslíte, že to, jak se člověk chová v patnácti letech může být stejné i ve dvaceti, či se to rapidně mění?

Sama si myslím, že pět let je v tomto období mnoho času. Jste i vy tohoto názoru? Jak jste změnu pozorovali sami na sobě? Já jsem ji u sebe nejvíce pozorovala ve chvíli, kdy jsem si našla brigádu. Ve chvíli, kdy jsem při škole začala pracovat odstartovalo zároveň s brigádou opravdu mnoho změn.

Odpovědi
Fienir

Člověk se mění celý život podle získaných zkušeností. Čím víc změn prostředí a více zkušeností, tím větší změny jsou.

BlackTerry

Je to individuální. Někdo se ve dvaceti chová stejně jako v patnácti a někdo naopak se změní k nepoznání. U mě například byl spouštěčem velké změny první vážný vztah a poté taky nástup na vysokou školu (bydlím na kolejích). Každý jsme jiný, ale co takhle pozoruju, tak někteří lidé mají pubertu ještě v pětatřiceti. Samozřejmě taky hrajou důležitou roli nabyté životné zkušenosti, které dokážou mnohdy taky změnit člověka k nepoznání.