Myslíte si také,že není šprochu,aby na něm nebylo pravdy trochu?

Na základě čeho,proč vzniklo tolik pověstí o Dracích?
Jsou všude. Že by si lidé tolik zvětšili netopýry?
Nebo v tom mají drápy pterodaktylové?
Doplňuji:
Úplně jsem vypustil,zapomněl na kostřičky.
To asi bude ono.

Nejlepší odpověď
kapka

Buď za to může pořekadlo „strach má velké oči“ nebo že by nějaké nálezy koster dinosaurů?

Další odpovědi
annas

1. Draci a dinosauři k sobě mají velmi blízko. Termín dinosaurus (hrozný ještěr) se začal používat teprve v roce 1842, navrhl jej anglický vědec Richard Owen. Lidé do té doby obrovité ještěry nazývali prostě draky. Vědecký pokrok a objevy dosud nedotčených míst vyvolaly v lidech fantastické představy o světech, v nichž by dinosauři mohli dosud žít. Jednu z nich popsal sir Arthur Conan Doyle, autor Sherlocka Holmese, v knize Ztracený svět, v níž na začátku 20. století vede profesor Challenger výpravu do jihoamerického pralesa, aby prozkoumal stolovou horu Roraima. Vrací se se senzačním odhalením – v neprostupné džungli narazili nejen na opolidi, ale i na druhohorní dinosaury! Nyní už zbývalo pravé dinosaury pouze najít ve skutečnosti.
Více v odkazech.

2. Nicméně jedna věc se zase o něco více vyjasňuje, a tou je příbuznost mezi pterosaury, dinosaury a ptáky. "Pokud bychom chtěli tento opravdu velmi dlouhý příběh zkrátit, řekli bychom, že pterosauři jsou považováni za sourozence dinosaurů,“ říká Kellner a vysvětluje dále: "Znamená to, že mají společného předka, ale pak šel každý svojí vlastní cestou vývoje; jedni zůstali na zemi a ti ostatní se naučili létat.

Mezi vědci panuje určitý druh shody o tom, že ptáci jsou vlastně změnění dinosauři. Jinými slovy řečeno: „Někteří dinosauři se naučili létat a to je doba, kdy vznikli první ptáci.“ "Z tohoto popisu můžete usoudit, že pterosauři a ptáci jsou dost odlišní a nejsou ani v přímém příbuzenském vztahu.
Pterodaktylové „otevřeli novou kapitolu v evoluční historii létajících tvorů“.

http://lide.gym­cheb.cz/~baan­tal/zvirata/dra­ci.html#odkazy

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:329Qe1_Um­FkJ:abc.blesk­.cz/clanek/se­rialy/8215/po­hadka-nebo-realita-draci-versus-dinosauri.html+%C5%BE­ili+draci&cd=29&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz

Zdroj: http://www.osel­.cz/tisk.php?cla­nek=3304

anonym

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/

Michal

To pořekadlo má stoprocentně pravdu.Z koster a vyprávění předků.