MobilManiak

Myslíte si také, že muž má vydělávat a žena vařit?

http://www.no­vinky.cz/kari­era/397785-muz-ma-domu-nosit-penize-zena-varit.html
Je to historicky dáno, myslím, že by to tak mělo být. Sice, když to nejde, tak ne, ale mělo by to tak být.

Nejlepší odpověď
marci1

Jelikož již nežijeme na počátku minulého století, kdy tomu tak bylo, myslím si, že je zcela na muži a ženě, jak si své role, práce a povinnosti ve vztahu „rozdělí“. Samozřejmě dle svých schopností, možností a toho, co je baví. 🙂

Další odpovědi
Ganymede

Vsechny bytosti jsou svobodne a pokud chce zena neco dokazat tak proc ne??

Drap

Nemyslím. V dnešní době je u většiny populace nutné, aby se na chodu i zabezpečení rodiny podíleli oba.

Kepler

To je prekérní otázka. Je známo, že muži jsou lepší kuchaři (stejně jako v jiných tvůrčích oborech) a ženy míň vydělávají. Takže z toho by vyplývalo, že muži by měli vydělávat i vařit. Takhle by to ale nefungovalo, takže oba by se měli podílet na všech činnostech stejným dílem.

klumprt

Já bych s radostí vařil, kdyby žena vydělávala na celou rodinu.

anonym

Chtěly rovnoprávnost, mají ji mít!

anonym

Evoluce dala člověku inteligenci a rozum aby on poznal co je v té jeho složité situaci nejlepší, všechny teorie jsou obrazně jenom hůl o kterou se opírají duševní invalidé.

Hlada

V podstatě ano.
Ženy a muži mají přírodou dány rozdílné vlastnosti a schopnosti, které se přirozeně vzájemně doplňují.
Dnešní konzumní společnost preferuje mužské vlastnosti, kterým se ženy snaží přizpůsobit na úkor svých, dokonce je přebírají s nefalšovanou hrdostí. Pokud v hodnotovém žebříčku nenastane posun, naše populace vymře a bude nahrazena takovou, která nemá s ženskou rolí problém.

pucipuci

Nevím, proč by se měli zrthat pouze chlapi, jen ať pracují, ale nedovedu si je představit v kamenných dolech, to zase ne. Dříve se vychovávalo 5 dětí i více, to bylo na místě, že ženy byly doma a pracovaly spíše na polích. Dnes začínejí ženy rodit skoro kolem 40 a mají jedno dítě. To nevidím důvod, proč by měla sedět doma na zadku a chlape makej.