marci1

Myslíte si také, že kdo vymyslel plechové lavičky na zastávkách MHD, nikdy MHD necestoval? 🙂

Cestující (i invalidé) stojí vedle laviček, na něž nelze usednout. Akorát by si tam mohli dát ochladit láhev s pitím.:-(
Dřevěné jsou v pohodě. Na těch se dá sedět.

Nejlepší odpověď
gecco

No jo – problém…
😉
Problém ceny a trvanlivosti vůči vandalismu.
___
A – koneckonců – i ty dřevěné jsou nyní vychlazeny tak, že ke krátkodobému usednutí nelákají…
😉

Další odpovědi
anonym

ono to tak bývá. někdo, kdo něco vymyslí, tak u toho nemyslí.

anonym

Navrhni takový materiál aby ho vandalové nezničili.Nebo dřevěné lavičky na vlastní náklady opravuj.
Rok jsem pracoval u technických služeb a to jsme mohli stále jen opravovat lavičky po celém městě (a to je jen šesti tisícové)A v dnešní době kdy máme hodně barevných občanů, kteří hledají čím by ZADARMO topili je to ještě horšī.

zjentek

myslím, že i v tomto případě nejde ani tak o výsledný výrobek, jako o to, kdo ve výběr. řízení zakázku získá a kdo všechno se na ní „zahojí“ ..jistě, že necestoval a když, tak tajně a „z recese“, aby si udělal prču, jak to ti lidé žijí. A zbytek společnosti je ochotnej podobný lidský starosti přehlížet. Ale jedině za vejplatu! Dej ubožákovi vysokou vejplatu a von s věcma „pro lidi“ dobrovolně přestane přicházet do styku a začne žít takovej nějakej život po životě, život před životem, nebo život mezi životy, to je fuk, hlavně ať tam nejsou lavičky ;)

ivzez

Ne. Ale myslím si, že ten, kdo lavičky navrhoval,
a ten, kdo lavičky schválil, na nich nikdy neseděl.

Agneta

Je to tak:-)))
Ale měla bych jedno doporučení: já si totiž v tom případě vyndám „skládací podsedačku“. Je ze speciálního izomateriálu (jako polystyrén), a skládá se křížem dvakrát jako list papíru, takže je ve složeném stavu šikovně malá. Je od fy Deerhunter, a stojí okolo stovky:D> Koupila jsem ji na veletrhu „kůň a lov“ (v zahraničí).

marci1

Ad „lahny“. Samozřejmě beru Tvoje argumenty. Jak píšeš, dřevěné se rozkradou, plastové zničí. Těžko říci, jaký materiál by byl zároveň vhodný k sezení (i v zimě), nezničitelný a „nerozkradatelný“, ale dle mého názoru by měly lavičky, když už tam jsou nainstalovány, sloužit k sezení.
Doprovázela jsem invalidní příbuznou do nemocnice, stály jsme na zastávce, kde byly plechové lavičky, na které nelze sednout. Existuje nějaký vhodný materiál? Zkus něco navrhnout. 🙂