Myslíte si někteří, že píší s trojkou pod kůži o stavu většiny obyvatel Česka ?

Nedá mi to, abych vám nenapsal ve stručnosti o současném stavu naší společnosti.
V Česku je tak nádherně, že 80% obyvatel dře od rána do noci, 6 dnů v týdnu a nic z toho nemají. Vydělávají takové peníze, že neumírají z hladu, ale ne tolik, aby žili spokojeně.
Nemají žádné úspory, všechno kupují na splátky, půjčky a dokonce i vybavení pro děti do školy. I tu obyčejnou televizi mají na dluh a přitom průměrný občan Velké Británie si ji koupí za týdenní mzdu.Jsou zadlužení kde se dá, mnozí i na 30 a více let, díky hypotéce.
80 % občanů je neustále v práci a vůbec nevidí své děti, protože ráno ještě spí a večer už spí. V nejlepším případě děti vychovávají prarodiče, v tom horším- internet, televize, ulice. Jak mají rodiče volný den, nemají síly si s dětmi zahrát aspoň hru v kostky. Platí vysoké daně a poplatky a nic s toho nemají. Ani zasloužený důchod, ani zdravotní služby, jak by jim náleželo. Nemají kompletně nic!

A jen do mně !

Nejlepší odpověď
nenene100

Všechno má svoje výhody.
Sice dřeme bídu, ale alespoň běženci o tu naší „bídu“ nemají zájem. No představ si, že by to tu bylo jak v Německu, že by se k nám ti všichni ...... nahrnuli a chtěli zůstat.

Další odpovědi
Mc Merkurion

nedá mi to,abych ti neodpověděl,já osobně jsem spokojenej,a nestěžuju si,plat nemám kdovíjak závratnej,ale dnešním mladejm závidím možnosti,a to za komoušů nebylo,a kdo chce tvrdit,že jo tak,táhl s nima >>> mluvim tentokrát jen z vlastní zkušenosti…

Agneta

Vždyť ty jsi největší lhář a pohádkář! Žes byl dřív komanč? To je vidět:DDD

Všichni vysokoškoláci mají minimálně 25 000,– Kč/netto, čili průměrná rodina má 60 000,– na měsíc – a z toho nevyžijí? Já se s nima občas o tom bavím v restauraci u obědu, tak to vím – říkají, že se mají dobře! A to mají i dvě malé děti, fakt.
Prostě každý VŠ má dobrou práci, i kdyby ho stát měl nechat pracovat na nějakém nesmyslném úřadě (pro měření černosti asfaltu, nebo vypracovávání statistiky o brouku pytlíkovi:DDD).

Funna

nemyslím si že VĚTŠINA dře od rána do večera 6 dní v týdnu…a globálním pohledu jsme na tom více než lépe, takže bych to tak nedramatizova­laale..ale s tou výchovou dětí máš bohužel trochu pravdu…základní problém s výchovou ale není jen o penězích, ale o celkovém poklesu společnosti, která se jaksi přestává chovat lidsky…
malý příklad…před nedávnem jsem staré paní o dvou berlích otevřela a přidržela dveře (sice jsem musela udělat asi 15 kroků bokem a musela odejít z řady před půltem, ale přišlo mi úplně normální) a ta mi skoro líbala ruce, jak jsem hodná a ochotná…je to smutné, že taková blbost se dnes skoro rovná zázraku…

Löwe

Co tady fňukáte? Byla jen a pouze vaše volba stát se tím, čím jste.

setapouch

Průměrná mzda v ČR přesahuje 25 000. LCD televize s úhlopříčkou 24" (60 cm) stojí hluboko pod pět tisíc, čili pod pětinu. Čili průměrný Brit ji koupí za sedm dnů, průměrný Čech za šest dnů.

O zbytku nemám dostatek informací, ale myslím, že i o nich by se dalo s úspěchem pochybovat.

ptáč

Já bych bral aspoň tu obrovskou televizi. Koukat na malý monitor kde prdlajs vidět mě neba, raději hraji hru ice age. Někdo dělá u mašiny která řeže plastové profily na okna od rána do noci a vydělá si 120 000,–, oknař. A blbej zedník má tak do 15 000,–, co z toho. Je potřeba narodit se do rozvětvené rodiny a být furt děckem.

anonym

Inu „sytý hladovému nevěří, chudoba je prý jen pro vyvolené“ dobrý no…Husákova karma aneb propopulační politika genetické elity jede na plné obrátky, co dodat?

anonym

Setapouch a to znáš o tom kuřeti? Já ti ji obživím. Sežral jsem celé grilované kuřátko a ty nic, ale statisticky jsme měli každý půlku. Nebuď směšný, aspoň tady.

setapouch

Operuju se stejnými čísly jako ty. Ty jsi použil průměrnou mzdu v Británii, já teda použil průměrnou mzdu v ČR.

anonym

Omyl, já jsem použil slovo"průměrný občan", nikoliv průměrnou mzdu ve VB.

setapouch

A jaký je v tom rozdíl? Pokud se průměrná mzda vypočítává z mezd všech zaměstnanců, pak průměrný občan vydělává průměrnou mzdu. Čili průměrná mzda a mzda průměrného zaměstnance jsou totožné.

johana 56

Průměr se lépe počítá,není tak těžké zjistit,jak je na tom většina.....

*) Průměrná hrubá měsíční mzda je podíl mzdových prostředků (vč. příplatků za přesčas, odměn, náhrad mzdy atd.) připadající na jednoho zaměstnance za měsíc. Nevypovídá tedy o výplatě jednoho konkrétního zaměstnance. Výsledky strukturálních výdělkových statistik, kdy jsou k dispozici údaje o výdělcích jednotlivých zaměstnanců, uvádějí, že zhruba dvě třetiny zaměstnanců mají mzdu nižší, než je celostátní průměr (net).

anonym

Dříve, co se množilo dnes odumírá (ČR)aneb propopulační je teď protipopulační a to pod rouškou nevinnosti či přirozené dravosti zejména těch, co měli smůlu a hromadně se narodili?Chápu to dobře?Asi jo.

anonym

Mc Merkurion, co závidíš těm mladým, PC, Ipady, to že je živí rodiče nebo dokonce i prarodiče, protože se jim nechce dělat za mrzký peníz?

Mc Merkurion

mládí a možnosti co maj…(asi nejvíc to mládí)
a co je to mrzký peníz?,mě osobně stačí málo,ale opravdu si nestěžuji…

anonym

I já se mám dobře, nesětžuji si, jen jsem chtěl příspěvkem naznačit jak to je v Česku!

Mc Merkurion

a vono je to jinde jiný? to si myslej akorát ti migranti…

nenene100

Lidé s VŠ se mají většinou dobře, také jsem pracovala před léty na úřadě, na podobném místě jak píše Agneta „vypracovávání statistiky o brouku pytlíkovi“ Plat byl v podstatě za nic nedělání, a podlo toho to pak v tom státě vypadá.
Jenže každý VŠ nemá, někdo musí uklízet, jinej zas dělat prodavačku a tito lidé mají mnohdy jen 10 čistého a to se pak žije hodně špatně.

Mc Merkurion

nemusíš mít zrovna VŠ,abys dělala dobře ohodnocenou práci a přitom prd,ale jinak máš pravdu,kór,když ještě nemaj vlastní bydlení,to jim pak zbyde opravdu h*vno…
…ale: každý je strůjcem vlastního štěstí…

anonym

Jsi jedna z mála, která to chápe.

anonym

Agenta +1

anonym

Agneta+2

Agneta

Ty pohádkáři, ještě nám napiš kdo „za to“ může, že máme docela početnou menšinu nespokojenců.
Ještě nikdy v historii se Čechům nedařilo takhle dobře, jako dnes – a to je faktus faktický…:DDD

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Agneta

Jak sčítat? Ona má 25, a on je u cizinecké policie a má 40, = jeden manželský pár z mých známých. Ti v té restauračce: ona 25, a on 30 =>> vše netto!:D

Funna

agneto…nevím, kde MAJÍ vysokoškolácí automaticky 25 tisíc…ale tobě bych je opravdu nedala, protože tě ve škole nenaučili ani kolik je 25+25…podle tebe je to 60…a nevím kolik ti je, asi málo, protože většina výdělečného obyvatelstva NEJSOU vysokoškoláci…a berou něco kolem 10–15 tisíc…

ivzez

Jestli to nebude tím, že zaměstnanci se mzdami kolem 10.000 Kč nechodí do restaurací na obědy…

Zkus se trochu rozhlédnout:

Spousta věcí se oproti dřívějšku zlepšila,
ale řada věcí zhoršila.

Na minulost ani na současnost bychom se neměli dívat jednostranně…

anonym

ivzes, napsala jsi to dost srozumitelně. I já jsem téhož názoru, že ne všechno se změnilo k horšímu.

anonym

… ale píšeš něco o 60 ti. U té cizinecké pracuje jako vrátný nebo v údržbě. Nějak si nemůžu vybavit 80 % obyvatelstva s VŠ vzděláním?!

Agneta

Tak to ja ale tvůj problémek, a né můj:DDD

anonym

http://www.zpo­vednice.cz/de­tail.php?statu­sik=755190

Agneta

To byl někdo myslící na Zpovědnici? Tak ho máš dostat sem k nám, ať si popovídáme…D

anonym

To je tvá neznalost k věci. Konec diskuze!

Löwe

Prej koupit titul. Holt místo brečení ses měl víc učit.

Mc Merkurion

ale von nebrečí,jen se ptá…

anonym

I když novinky není moje parketa: http://www.no­vinky.cz/krimi/308553-padelatel-prodaval-falesne-diplomy-i-maturitni-vysvedceni-prisel-si-na-statisice.html

Kde vidíš, že tu brečím! Taky čteš co potřebuješ?