terry

Myslíte, že je správné vrátit malé dítě matce, která je, třeba v opilosti, někde zapomene?

Nebo je pro dítě lepší odebrání a umístění do jiného zařízení?

Nejlepší odpověď
Drap

Nedá se pouze z takovéto situace dělat nějaké závěry. Je potřeba znát celou řasu dalších věcí.

Další odpovědi
Psychotic

Sebrat někomu dítě považuji za jeden z nejhorších trestů. který lze udělit. Proto bych s ním zacházel VELMI opatrně. A jen pokud je zjevné, že to dítěti neuškodí. Opilá matka není to nejhorší, co může dítě potkat.

ivzez

Odpovím trochu jinak:

U nás se některé situace řeší bez ohledu na zájem dítěte. Přestože úřady
mají plno řečí o zájmu dítěte, málokdo situaci posuzuje z hlediska dítěte.

Myslíte, že je správné dítě, jehož matka jednou (?? ► neznám
ten případ) pochybila, připravit o matku a o rodinu?

Podle mých zkušeností je i „špatná“ či chybující matka vhodnější než
sebelepší náhradní výchova (náhradní rodina, Klokánek, dětský domov).

Odebráním dítěte úřady/soud potrestají matku, ale především dítě. A s velice pochybným výsledkem. V náhradních rodinách nebo zařízeních mnohem častěji dochází k týrání, šikaně a zneužívání dětí.

  • –––

Jiná situace by byla v případě ohrožení života či zdraví dítěte. Ale k tomu
podle mých zkušeností nedochází tak často, jak často jsou děti odebírány.

Já bych pracovala s rodinou. Odebrání dítěte by podle mne
měl být až poslední krok poté, co všechno ostatní selhalo.

briketka10

Neměl jiné východisko, když se nemohl o něj starat.
A peníze na ubytovnu také ne, jinak se o dítě moc
dobře starali dle výpovědi sousedů.

Navíc opilý v žádném případě nebyl o tom nic neříkali.

anonym

Takový lidi se nemají vůbec množit, když nemají, ani trochu zodpovědnosti k životu.

tforro

Dítě odebrat a umístit do dobré rodiny. Po úspěšné léčbě závislosti dítě „půjčovat“ biologickým rodičům, nebo vrátit, pokud to okolnosti dovolí.

Dale Cooper

Ja myslim, ze zadna „normalni“ matka sve dite nikde nezapomene a neomluvi to ani alkohol, nebo drogy.

terry

Psychotic, nejde ani tak o to, jestli je či není opilá, ale o jednání pod vlivem, kdy dítě někde zapomene.
Mimino v kočárku ti adresu neřekne a když ho pomahači odvezou do tepla, matka ani netuší, kde má hledat. Až do vystřízlivění.

briketka10

Píšu o tom co říkali ve zprávách na TV Prima asi tak.

terry

A proč píšeš o tom, co říkali ve zprávách na TV Prima?
Nemá se tu odpovídat na otázky?
Asi tak.

terry

Briketko, vůbec netuším, o kom píšeš.
Kdo neměl jiné východisko a kdo se o koho mohl či nemohl starat?