Myslime stejne tak rychle jako mluvime. ? -iv-

Nejlepší odpověď
hanulka11

Asi jak kdo a jak kdy .......někdy jsou rychlejší ústa než mozek a pak to není dobré......

Další odpovědi
annas

Někdy myslíme rychleji a zkratkovitě, než stačíme přesně vyjádřit slovy.
A naopak, to, co někdy řekneme, není vždy promyšlené – např. při afektu, jen tak při povídání pro ukrácení dlouhé chvíle.

Stejný obsah můžeme vyjádřit různou formou … Někdo má brilantní vyjadřovací schopnosti nejen při ústním, ale i písemném projevu …

anonym

Snažím se,snažím.Už ale pozoruji,že mi ten velín odchází.Přijde doba,kdy budu jen mluvit,ale nebudu vědět co.

arygnoc

jak kdy.

někdy bych si po vyslovených slovech nafackoval (kde byl rozum?).

nejhorší je, když mluvíme „srdcem“ (co na srdci, to na jazyku).

Drap

Snažím se, ale někdy se chybička vloudí.

anonym

Není to srovnatelné, zatímco myšlenky dokáží bleskově kombinovat, mluva je poplatná artikulačním možnostem úst a hlasivek.
Ale to, co ty máš na mysli – překotné a zbrklé vyjadřování, je něco jiného.
Užitá psychologie zná i pojem myšlenkový trysk, který dokáže nadělat často pěkné trable.

Deli

Myslím, že myslíme rychleji, než mluvíme.
Pak občas říkáme nesmysly 🙂