chi

mysli te si ze by bylo lepsi nemi tzadne pocitace

Nejlepší odpověď
IK

Počítače jsou super. Bez počítačů jsme dělali mnoho věcí zdlouhavě a učili se primitivně. Pokud ti někdo vyčítá že sedíš pořád u počítače, není to počítač ale výběr toho čím ho zaměstnáváš a utrácíš tím svůj čas. Na vině je tedy naše hlava a její rozhodování, nikoliv počítač, který má tu možnost ho vypnout. Rozdělit si čas mezi důležité a příjemné se musíme naučit. Možná že časem někdo vytvoří počítačový program který nám bude klást vlezlé otázky po určitém čase nevratně ztraceném při bloumání na webu. „Našla jsi to co jsi hledala? Mělo to pro tvou současnou situaci pozitivní význam? Už jsi byla dnes venku? Věnuješ se cvičení nebo sportu?…“
Pak bychom si jistě mysleli že nám do toho ta kraksna nemá co kecat. Což svědčí o tom že máme počítače a jeho možnosti rádi a že by to bez nich lepší nebylo. Jen subjektivně pro někoho kdo se ještě nenaučil je využívat.

Další odpovědi
Drap

Ne, nemyslím. Pokud ho nechceš, vyhoď ho z okna, nebo ještě lépe, odevzdej ho do sběrného dvora.

anonym

Pokrok nezastavíš, ale i tady platí umírněnost. Cokoliv se přežene, to člověku ublíží.

zzzzz

Já jsem za PC vděčná, hlavně za internet, pokud je člověk normální, tak z něj má hlavně přínos, dozvím se spoustu věcí, které bych dřív musela hledat v knihovnách.
Pro děti je to bohužel i velké nebezpečí, je úkolem rodičů své děti u PC kontrolovat a popřípadě i zablokovat určité stránky. Dají se na to nainstalovat různé programy, takže si myslím, že pokud rodič chce, tak to hravě zvládne.

Jsemtady

Nemusíš mít žádný počítač. Aby tvůj život ale vůbec neovlivňovali, tak bys musela odjet někam do hor a tam si pořídit zvěř a živit se jen tím co si vypěstuješ a vychováš. Jinak jsou pc všude a hodně práce nám usnadnily a sblížily vzdálenosti atp.

Emefej

Podle stylu jakým je otázka napsána soudím, že v některých případech mohou být počítače opravdu nebezpečné. Zkus více číst.

Nuk nuk

Na to se těžko odpovídá. Sice nejsem ještě tak stará, ale svět bez počítačů jsem zažila (resp. ony byly, ale nebylo moc běžné ho mít doma k osobnímu použití). A mám-li srovnávat, bylo to v něčem lepší. Člověk strávil víc času užitečnými věcmi, chodil víc ven a mezi lidi. Rozohodně to nebyla nuda.
Na druhou stranu, leccos počítače usnadňují i vv docela důležitých oborech, jako je lékažství apod., a díky internetu získáte hodně informací, kvůli kterým byste tenkrát musel objet desítky knihoven, archivů apod. abyte se k nim vůbec dostala.

tatula

Jsem starší ročník. Počítače jsme neměli a taky jsme žili. Jako děti jsme si uměli hrát, dnešní děti to umí jen na PC. Četli jsme knížky, což dnešní děti už ani nechtějí. Soused znal souseda, dnes se známe se spoustou lidí jen virtuálně. Určitě by bylo lepší nemít žádné počítače, ale to je už nemyslitelné. Pokrok jde dopředu a táhne nás s sebou a přiznám se, ani se nebráním.