Myšlení lehce katathymně zkresleno

kdy lze říct, že myšlení je lehce katathymně zkresleno

Nejlepší odpověď
1popelka1

katathymně zkreslené myšlení – jde o analogii pověstných růžových brýlí – v depresi jsou nasazeny šedé či černé brýle

http://teleme­dicina.med.mu­ni.cz/psychia­tricka-propedeutika/in­dex.php?pg=text--vysetreni-v-psychiatrii--vysetreni-psychickych-potizi--afektivni-poruchy
Doplňuji:
Lidé v depresi jsou často pesimisticky naladěni, mají tendenci hodnotit události negativně – a to i vzpomínky, které se jim vybavují, vidí v novém, negativním světle, mají pocit, že se jim nikdy nic pěkného nestalo a díky tomu neočekávají, že by je ještě něco pozitivního mohlo očekávat, naopak, očekávají spíše negativní události, kterých se obávají.→ prostě všechno vidím černě

Další odpovědi
anonym

Jenom jsem se „mrknul“ do odkazu od 1popelky1 a rychle pryč.
Na každém by profík určitě něco našel.
Jako v knížce „3 muži ve člunu“ – vypravěč si pročítá „Klasifikace chorob“ a zjistí,že má úplně všechny,včetně dýmějového moru.Jediným,čím netrpí, je sklon k samovolným potratům.

Luss

bubco vyborna knizka!!! jedna z mych nejoblibenejsich :) kdyz se setkam s nekym, kdo ma sklon k hypochondrii, tak si na tuhle kapitolu vzdy vzpomenu

anonym

Ta se dá číst dokola.