Katrous

Myšlence sladit rozvoj lidské společnosti s respektováním přírody se říká?

díky za od,

Nejlepší odpověď
annas

Environmentalis­tika. To je obor, který využívá poznatků různých vědních oborů ekologie, chemie, fyziky, ekonomie a zkoumá vzájemné působení člověka a ekosystémů, zabývá se tedy i prevencí znečišťování životního prostředí, nápravou vzniklých škod a nežádoucích zásahů. Environmentalistika zahrnuje také ochranu přírody, monitoring složek životního prostředí, využívání přírodních zdrojů, nakládání s energiemi, péče o zdraví lidské populace apod. Zabývá se také prevencí znečišťování prostředí a nápravou vzniklých škod a prevencí nežádoucích zásahů.

Podle WIkipedie

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ladit-rozvoje-lidske-spolecnosti-s-respektovanim-prirody-se-rika

Další odpovědi
dudu

Paní Annas má pravdu, ale zatím tuto myšlenku spíše charakterizuje prosté slůvko „utopie“.

anonym

dudu, utopie? Musím doufat že jednoho dne se lidé změní. http://www.the­venusproject.com/

led

Pre Dudu, to nie je utópia, robí sa to, ale žiaľ zatiaľ tento odbor živorí na pokraji spoločnosti. Prevláda vidina okamžitého zisku a mamonu nad budúcnosťou