Bronzový

Myslel jsem si, že pravidla silničního provozu platí pro všechny :)

Ani ne před deseti minutami jsem byl svědkem z pohledu řidiče, (jedná se o rovnou ulici, šlo o přechod pro chodce na znamení) jak na červenou kolem mě projelo auto dopravní služby, která zametá ulice a taky jeden cyklista. Tak se ptám, pro cyklistu 100% platila červená, ale co to vozidlo městské služby ? Nebyla to sice křižovatka, vozidlo jede velmi pomalu, ale i tak ... provinil se tedy nějak ten řidič ? :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Samozřejmě že provinil. Jízdu na červenou vozidlům údržby žádná vyjímka nepovoluje.
Ale kde neni žalobce, neni ani soudce.

Další odpovědi:

Stříbrný

Matthhewe,
kde to žijete, koukněte se na silnici, jak denně tisíce lidí porušují předpisy. Na semaforu ve špičce na každé rozsvícení červené..

Doplňuji:
Jak někdo může napsat, že když jedeš do nemocnice, můžeš jet na červenou. To bych se nechal rád poučit, kde je to v předpisech napsáno.
Milý tazateli, alespoň vidíte, jak mnozí neznají předpisy.

Pokud jedeš třeba do nemocnice a/nebo někomu jde o život, můžeš jet i na červenou.

Bronzový

na cervenou muze jet pouze vozidlo s rozsvicenym modrym majackem jina vyjimka mi neni znama

Pokročilý

cukrar: v případě, že na tom závisí život člověka, můžeš ho do nemocnice odvézt i bez řidičáku v podnapilém stavu. Zpátky ale už ne.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.