lexx

Myška Gembird včera dosloužila, půjde opravit ?

Nereaguje kolečko – točítko, jinak funkční…byla sice levná z Planeo a dva roky odkroutila ale stejně…náhradou může být nová Ωmega 1000 DPI z OKAY co bývá někdy v akci – slevě.
http://img24.cz/i­mages/42051136­659604626852.jpg

Nejlepší odpověď
cochee

Levné myši ze dna cenové nabídky můžeš brát za spotřební zboží. Neopravují se, alespoň v servisech. Nic ti ale samozřejmě nebrání povolit ty dva (nebo podobný počet) křížové šroubky a mrknout se dovnitř myši, závada může být banální, třeba chlup na optickém snímači.

Další odpovědi
briketka10

kup si novou..

rigormortis

Je tam optobrána, která snímá na takovém děravém kolečku polohu…pokud tu myš rozděláš tak:

  1. vyčistit
  2. nefunguje…je to kolečko ve správné poloze? Není to mech. závada?…zajdi do obchodu s elektrem a řekni že potřebuješ starou vyhozenou myš (pokud budeš mít štěstí nějakou ti najdou)
  3. vyměň optobránu (na TMEčku by jsi ji měl najít a pak už jen stačí ji vyměnit)

Zdroj: http://www.tme­.eu/cz/katalog/fo­toopticke-snimace_112566/#i­d_category=112567&s_­field=artykul&s_or­der=ASC&page=1

McArthur

Myši Gembird i Ωmega jsou na max. 2 roky. Mají vydržet záruku a potom se odporoučet. Majitele to moc netrápí, protože jejich cena je do 100 Kč s DPH a prodejce také ne. Toto se neopravuje, protože práce technika je podstatně dražší. Můžeš to ale zkusit sám. Když něco řádně pokazíš, nejhůř si odpálíš počítač. Ne, teď vážně. Netrap se tím a jdi si koupit novou myš. Chceš-li trochu slušnější, kup si Logitech, Microsoft, … Myši stojí do 200 Kč s DPH a vydrží podstatně déle nehledě na to, že jsou přesnější a spolehlivější (mnohem méně často se vyskytují nechtěné dvojkliky, ukazatel myši po monitoru neposkakuje).

Hlada

Na obrázku je ale třítlačítková do rozhraní COM.
Oprava je nerentabilní. Pokud chybu nezpůsobuje nečistota, je lepší koupit novou.