Deli

Myčka – patříte mezi její zastánce, či odpůrce (a proč)?

A používáte-li ji, myjete v ní i hrnce, pánve, pekáče?
Předmýváte nebo připálené domýváte?
A co preferujete: tablety, prášek či gel?

Máme doma velkou myčku, která zvládá perfektně i pekáče od husy 🙂 a krmíme ji tabletami, neboť mi to přijde nejsnazší a myčka má programy podporující použití tablet.
A v provozu je min. 1× denně, většinou 2×, o víkendu i 3× a když máme hosty, nezastaví se. Nic před vložením do myčky neomývám, jen setřu zbytky do koše.
V jejím použití vidím časovou i finanční úsporu a především – dokonale čisté nádobí bez bakterií.

Můj táta má taky myčku, ale vše do ní předmývá, půlku porcelánu do ní vůbec nedává, hrnce jim zas prý neumyje dobře. A pouští ji tak 2× týdně, protože je to prý drahé.

Nejlepší odpověď
tom004

Jsme sami s manželkou,dcera se ukáže občas,domů chodíme večer.Myčka pro nás není nutná.A v sobo­tu,neděli,tu myčku snadno zastanu.Mytí nádobí mi nevadí. 🙂

Další odpovědi
hanulka11

pro nás dva se mi zdá zbytečná a navíc nevaříme tolik abychom ji potřebovali.A o ví­kendu nám „myčka“ většinou přijede a umyje .manžel má rád když vaří, odmývá si postupně nádobí, takže má stále čisto a já si to po sobě taky vždy snadno spláchnu. Navíc bychom museli celou kuchyň přebudovat .
Zatím o ní neuvažujeme.

anonym

Mycka a pouzivam tabletky z Lidlu. Mam malo spinaveho nadobi , tak poustim jednou za 2 dny a davam tam tim padem vsechno. 🙂
Ale kdyz vim , ze druhy den nebudu doma , tak ten den myji rucne . -iv-

anonym

Z prostorových důvodů jsme koupili užší (tj. na 12 souprav) a běží 1× za den až dva. Na tablety, občas oplachovací program a myje vše, většinou na eko program.
Ad barbakan, myčka je nesrovnatelně úspornější než klasika, hlavně na spotřebu vody a některé programy trvají i 30–45 min., čas zabírá spíše ohřev vody.

Jikra

Mám 13 let starou klasickou Whirlpoolku na 12 sad.Myjeme v ní všechno bez předmývání a používám tablety all-in-one.Protože jsme jenom dva tak myje každý 3až4den.Absolutní spokojenost a bez myčky si to už neumím představit.

baghira

Myčka umyje nádobí rozhodně úsporněji a leckdy i lépe než ruce – nějaké pánve a plechy, co už měly „patinu“ nám myčka během pár cyklů vyrajbovala tak, že jsou jak nové. Nejčastěji používám prášek, občas gel.
Myčka není drtič odpadů, takže nádobí by tam mělo přijít bez zbytků jídla. Tím rozhodně nemyslím předmyté :o ale aspoň oškrábané – přilepený knedlík nebo půlka řízku tam opravdu nemá co dělat.
To, že některý program trvá skoro dvě hodiny, to mi rozhodně nevadí. Jednak je to většinou v noci když spím, a druhak je lepší, když pracuje dvě hodiny myčka, než abych pracoval půl hodiny já.
Doplňuji:
btw v myčce se dá i zavařovat – naskládáš tam 30 sklenic s třešněma, pustíš program na 70°C a za o něco víc než hodinku je zavařeno, umyto i usušeno :)

anonym

Myčka? Spor (ve srandě) mezi mnou a švagrovou. Když vidím,jak oplachuje nádobí před vložením do myčky,berou mě mory.Když slyším,jak ta myčka pomalu dvě hodiny mele,trefil by mne šlak a když vidím,jak utěrkou vytírá zbytky po potravinách-jsem odvezen se záchvatem! Moje rada:myčku do kuchyně nebrat,snad jen živou!

Valky

Tak samozřejmě se musí koupit myčka přesně na míru. Určitě si raději připlatit za A+ minimálně a pokud jste doma dva, koupit jen malou myčku, aby se zaplnila rychle a provoz nebyl drahý. Známá si koupila myčku velkou, a nepoužívá ji protože nemá tolik nádobí, aby ji zaplnili. Takže záleží na lidech, já třeba bych si jí přála, nenávidím mytí nádobí – když dlouho stojím, omdlévám, a tak to pro mě opravdu není … Každému vyhovuje něco jiného… :o) Je to individuální :o)