Brozma

Myčka beko hlásí chybu E01, Co to znamená?

Zdarec, Potřebuju pomoc! Asi před 4 dny jsme si koupili myčku beko DFS28020W a dneska jsme do ní dali nádobí a zapli ji, ale po pár minutách začla hlásit na displeji chybu E01 a jedno z čerpadel se nekontrolovatelně rozjelo, Zkusili jsme myčku vypnout stisknutím tlačítka pro vypnutí, ale po zhasnutí displeje čerpadlo jelo neustále dál, při otevření dvířek myčky se čerpadlo zastavilo a po opětovném zavření se čerpadlo opět rozjelo. Rozhodli jsme se nechat dvířka pootevřená, aby čerpadlo stálo. Nevíte, co s tou myčkou je?

Pár údajů

  1. Jedná se o myčku Beko DFS28020W
  2. Je stará asi 4 dny
  3. Chybu hodila pár minut poté, co jsme do ní dali nádobí, zvolili program a zapli ji.
  4. Čerpadlo uvedené v textu nahoře jede permanetně, I když je zhaslý displej (a myčka tedy vypnutá) a jediný způsob, jak toto čerpadlo zastavit je otevřít dvířka myčky, nebo odpojit myčku ze zásuvky (Po zavření dvířek nebo opětovného připojení se opět čerpadlo rozjede)
  5. Do myčky jsme před mytím dali sůl (ale zásobník soli byl plný vody) a tabletu do myčky.

6.Do mánuálu jsem se díval, Ale o téhle chybě tam nebylo ani slovo

Nejlepší odpověď
Lamalam

Tak jsem se za tebe podívala do manuálu a píší tam tohle:
„Pokud spotřebič nabere příliš velké množství vody nebo pokud dojde k úniku, potom to spotřebič zjistí a rozbliká se ikona E:01. Dokud je algoritmus přetečení spuštěný, snažte se o vypuštění vody. Pokud se přetékání zastaví a bezpečnost
je zajištěna, ikona E:01 zmizí.Pokud ikona E:01 nezmizí, došlo k trvalému selhání. V takovém případě kontaktujte autorizovaný servis.“

Další odpovědi
Kamil Svolba

Jenom pro informaci tady doplním postup jak závadu odstranit. V mém případě se jednalo o ucpanou / zlomenou výpustní hadici. Stačilo odpojit výpustní hadici, nechat odtéct vodu z hadice, potom na sebe naklonit myčku zadní stranou k sobě a nechat tak odtéct spodní naplněnou bezpečnostní nádržku – s náklonem nešetřete :). Otázka 5 minutek. Tak snad to někomu pomůže :)

ross88

Dobrý den, jak jste to vyřešil?? dnes se mi podařilo totéž… dík za odpověď a radu

Tom74

No vidím že Lamalam vychrlilo tzv. hraběcí radu. Inu mám stejnou závadu, jedno mytí proběhlo OK, pak už jen e:01 jako Brozma se stejnými příznaky běžícího čerpadla. Nezbývá než servis.

lelunka

Muzu se zeptat,jak jste to vyresili?Mame stejny problem.

Edmond

Dobrý den, tuto závadu způsobuje vadný mikrospínač umístěný na spodním krytu myčky. Musíte myčku otočit povolit 4ks šroubku pak odpojit hadičku a vysunout konektor ze snímače .Dále je třeba sejmout snímač z krytu. nyní máte v ruce snímač který rozpůlíte a pak už vidíte zmiňovaný mikrospínač.. Mikrospínač je nekvalitní, jelikož jsem neměl nový tak jsem páčku mikrospínače zajistil ulomenou sirkou v poloze tak, aby byla páčka co nejdál od černého výstupku mikrospínače. Pro jistotu jsem lehoučce sirku zajistil chemoprénem. Vše smontoval a myčka funguje. Tato ochrana přetečení se mi zdá zbytečná, protože, praskne-li hadice tak stejně, než nateče voda ke snímači, budete mít po celé místnosti cca 2cm vody. Jediný přínos vidím , že se zavře solenoid- akva- stop. nebojte se nic tom není a ušetříte plno peněz za opravu.
Edmond

Hlomoz

Máme BECO, jede normálně, až.. až žena vylila do dřezu snad kýbl vody, vysoká hladina a tlak vody do sifonu atd. a zkrátka myčka od tohoto okamžiku hodila E01 a šlus, nekonečné pokusy o čerpání a nic víc. To se mezi svátky vyplatí.
Jako první věc jsem udělal to, že jsem na noc sifon a odpad skrz dřez zalil nahusto rozpuštěným louhem (nebo krtkem, kdo co má) a ráno jsem to za pomoci zvonu propláchnul. Pak žena otevřela myčku a že prý louh nebo voda protekl až do pracovního prostoru myčky, to v době „havárie“ nebylo. Nebudu chytračit, nevím, jaký je normální stav a zda je to možné.. ale myčka po zavření a spuštění začala čerpat, tentokrát se vyčerpala a E01 zmizelo. Dál naložení nádobí, normální start programu a vše je O.K.
Jsme asi ten jednodušší případ, kdy vcelku o nic nešlo.

Martin A.

Dnes stejná chyba u Myčky BEKO. Myčka stará 4 roky. Po zapnutí se minutu tvářila, že jede, pak zapípala a vypla. Vyčistili a zkontrolovali jsme komplet odpad i hadice. Nezbývalo, než myčku demontovat z linky ven. Při převrácení vyteklo dost vody, myčku jsem položil na záda, sundal spodní plastový kryt, osušil, zkontroloval mikrospínač, který je umístěn na tom spodním krytu, nahodil zpět spodní kryt a myčka zase jede, jako nová. Díky všem tady, za rady.

Kamil Tomek

Zdravím,
mám let myčku Beko a před cca rokem začala házet chybu E02, jednalo se o chybnou elektronickou součástku přívodové hadici s aquastopem, tehdy jsem ji vyměnil a myčka běžela dál.

Cca před měsícem mi hodila chybu 02 znovu, jen jsem odpojil a připojil přívodní hadici a běžela, jenže pak naskočila chyba E01. Rozebral jsem ji, na víku a čidlu byla voda, celkem dost vody, takže mi někde unikala voda z odtokové hadice, rozebral jsem čerpadlo, nic tam nebylo, jen jsem to zběžně vyčistil, rozebral jsem snad všechny trubky a hadičky a pročistil, včetně té nádobky která vede do zásobníku na sůl, prostě mi přijde, že jsem mechanicky vyčistil vše co šlo. Myčka udělala 3 cykly v pohodě a teď opět. E02, následovaná chybou E01. Už jsem celkem bezradný. Nenapadá někoho co s tím? Sehnat v našich končinách opraváře je nadlidský výkon.

sapia

Porucha E01 znamená vytopenie umývačky. Na spodnom kryte je snímač vody.
Stretol som sa s ňou už 2×.

  1. Nová umývačka: mestský vodovod u nás má tlak 6,5 Baru. Vnútorný rozvod v umývačke to očividne nezvládal a voda slzila na všetkých hadicových spojkách. Vyriešil som to redukčným ventilom nastavením na 3 Bary.
  2. po troch rokoch: vystrelená vnútorná hadica od elektro-ventilu (preto nedoporučujem vyklemovanie snímača vytopenia, ako to tu bolo doporučované, snímač vytopenia zareagoval okamžite na vytrhnutie hadice a voda unikla len do spodného krytu umývačky, takže žiadne 2 centimetre vody v kuchyni).

Vnútorný rozvod je robený niečim, čo vyzerá ako najlacnejšie priesvitné záhradné hadice, ktoré časom stvrdnú a uchytené sú nasúvacími drátovými eska páskami (v podstate drátová pružina). Hadicu som navliekol a zaistil klasickou skutkovacou eska páskou. Samozrejme som vodu vylial nahnutím umývačky, tak ako to tu bolo spomínané.

Brozma

ross88 víš jak jsme to vyřešili? Zavolali jsme servisáka, který myčku rozebral, a zjistil, že malé plastové kolečko, které nastavuje množství soli ve vodě bylo vadné od výroby a propouštělo vodu kam nemělo, tudíž si myčka myslela, že přétéká. Vadné kolečko bylo vyměněno a myčka jede normálně, snad nám dlouho vydrží 😉