fandosaurus

Můžu ztratit záruku porušením plomby ??

Ahoj , chci si u CZC objednat PC ale je na něm plomba.. Tak sem hledal a podle : § 55 odst. 1 občanského zákoníku, které zakazuje jakoukoli odchylku od zákona v neprospěch spotřebitele. Ve smyslu ustanovení § 56 odst. 3 písm. b) občanského zákoníku pak výslovně není možné právo spotřebitele z odpovědnosti za vady ani dohodou jakkoli omezit, a proto ani prodávající sám není oprávněn vázat reklamaci na splnění jakýchkoli podmínek… Takže pokud pc objednám budu tam chtít dát například nový harddisk a NIC neporuším neopatrnou manipulací a PC pak odejde z jiného důvodu (Npř : Vyhoří základní deska) uznají mi reklamacy ??…
Pokud vám to pomůže obchod je CZC a sestava je tato:
http://www.czc­.cz/czc-bavim-se-x209-a8-6600k-6gb-1tb-ati-8570d-dvdrw-bez-os/143273/produkt?q-category-id=fntvufjs1cgqub40sd­511sint5&q-c-0-f_2025438=sbez+OS
Děkuji za odpověd
Doplňuji:
Doplnující otázka: Kdybych nahrával celý postup výměny dílu na video … Bralo by se to jako dokázání že jsem chybu neudělal já ??

Nejlepší odpověď
Hamon

Ne. Vyrobce by musel prokazat, ze k reklamovane vade doslo DUSLEDKEM poruseni peceti.
Mimochodem, od 1.1.2014 plati novy obcansky zakonik ;)
Doplňuji:
Treti vysledek googlu na dotaz zaruka poruseni peceti: http://www.pe­nize.cz/spotre­bitelska-poradna/258694-reklamace-zarucni-pecet

Další odpovědi
Drap

Pokud to budeš dělat sám , tak velmi těžko budeš prokazovat, že jsi nic neporušil

Děda Louda

Automaticky.

Mapel

Musíš se na to podívat i z jiného pohledu. Pokud provedeš úpravu zařízení, tak se jedná o výrobu a výrobce dává záruku na zařízení, které vyrobil on. Ty jsi provedl úpravu a na tu se záruka nevztahuje. Jedině požádáš výrobce o úpravu a pak jsou záruční podmínky splněny.

Mimo jiné nespňuješ podmínky pro výrobu.
Doplňuji:
Stále tu zapomínáte na jednu důležitou věc. Nevyměňuje se stejná deska, ale mění se parametry zařízení a to už je výroba. Opravdu záleží na tom kdo reklamaci přijímá, ale na to se nemůžete spoléhat. Pro výrobu platí jiná pravidla a to si uvědomte.

Awe

Záleží na lidech…nevím jak přesně je to ze zákona ale já to takhle měl.Bohužel vlastní blbstí jsem odvařil základní desku a i tak mi obchod reklamaci uznal.A to nemusel. Já měl tenkrát kliku že pracující lidi v obchodě nebili svině :P

Dochy

Klasická PC jsou skládačky z dílů. Pečeť může být jen vodítko pro servis, že do toho někdo mohl hloupě hrábnout, ale museli by to nějak prokázat. Výměna HDD, či doplnění pamětí do druhého slotu jsou úplně běžné laické operace.

Můj názor je, že se s pečetí mohou jít zahrabat. Když ji strhne pracovník servisu a pak s Tebou budou chtít vyj…, kdo dokáže, že byla pečeť v pořádku?