val

Můžu zrušit souhlas s užíváním společného vjezdu?

Jsem spoluvlastníkem ideální poloviny vjezdu a s druhým spoluvlastníkem jsme povolili třetí osobě z tohoto vjezdu vstup do domu a parkování jednoho auta.Mohu jako jeden spoluvlastník této třetí osobě zrušit toto právo, které bylo součástí jeho stavebního povolení?Do svého domu má tato osoba možnost vstupovat z jiné ulice.

Odpovědi
Gitt

Pokud nemáte upraveno jinak, musíte zákaz udělit i druhým spoluvlastníkem.

anonym

Dobrý večer.
Nerozumím tomu, proč do stavebního povolení jste vydal souhlas Vy i další spolumajitel vjezdu 3. osobě, když tato osoba má možnost do domu vstupovat z jiné ulice. Pokud takováto možnost byla již při vydání stavebního povolení, tak zde jde o nějaký formální nesmysl. Je otázkou, proč to po vVás stavební úřad požadoval.
Váš spoluvlastník chce také zrušit svůj původně vydaný souhlas? Je přece dost nesmyslné jednou úřadu odsouhlasit nějakou možnost a za nějaký čas svůj souhlas chtít rušit.
Pokud máte s 3. osobou nějaké neshody, bylo by nejvhodnější obrátit se na obecní (městský apod.) úřad, vysvětlit své stanovisko, popsat problémy a požádat úřad o vydání rozhodnutí, že této 3. osobě se nedovoluje parkovat ve Vašem soukromém vjezdu a používat tento soukromý majetek ke vstupu do svého domu. Můžete uvést, že k tomu lze využít možnosti přístupu z jiné ulice. Nejlepší by samouzřejmě bylo, kdybyste se se svým spoluvlastníkem dohodli a tuto žádost na úřad podali společně.