muhamed

muzu zmenit povahu

z hodneho cloveka na tvdsiho ranare :D a jak

Nejlepší odpověď
Sůwa

Rány osudu tě přinutí, jinak jim podlehneš. Možná budeš v nitru dál hodný člověk, ale se svou dobrotou se neučíš šetřit. Ne, vždy je dobrota to nejlepší řešení. Kdo do tebe kamenem, tak ty do něj pro jisotu o něco větším 🙂.
Doplňuji:
Ocko mne právě vnitřní poštou upozornila na překlep, předpokládám ale, že to tazatel pochopí i bez opravy. Některé body nepotěší !!!

Další odpovědi
anonym

Možná přitvrdíš, ale uvnitř to bude stále ten hodný, člověk nezmění jen tak povahu (pokud nezažije extrém) spíš lze změnit chování. Ano, povahově stále stejný, ale vůči určitým věcem nekompromisní. Pak někteří budou říkat, ten je hodný, a druzí, to je pes. Takový stavy jsou dnes a denně, Hlášky: To bych do něj neřekl apod. Navenek se chová slušně, ale pak přijde spoušťecí ventil, zářný je alkohol, drogy a co potom vyvádí. To se projevuje povaha.
Doplňuji:
je tu toho dost http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=povaha

hanulka11

Myslím, že život tě naučí jak se máš chovat – povahu bych řekla, že má člověk danou do vínku , ale stále ji formujeme , protože jsou situace, které nás mnohdy donutí se změnit.
Víš říká se za dobrotu na žebrotu, ale zase být velký tvrďas taky není dobře …však sám poznáš nejlíp ......

Lakeysha

jako mladistvá jsem byla jednoznačný melancholik. Změna prostředí, charakter brigád, noví lidé, škola…dneska je ze mě ukecanej cholerik. Já si vážně nemyslim, že nelze změnit povahu. Jelikož to bych pořád ještě byla malej ukřivděnej a nejistej uzlíček v rohu.

briketka10

myslím, že můžeš, znám přísloví :
„Tichá voda břehy mele“
někteří to zkusili i já byla měkká a nyní si nenechám spoustu věcí líbit :o)
ale nemyl se hodná a milá jsem zůstala :)
Doplňuji:
jak píše Lakeysha takovej uzlíček v rohu jsem já byla taky možná ještě menší :o)

anonym

S povahou se člověk většinou narodí a nese si ji celý život. Můžete se naučit přizpůsobovat situacím, které Vám do života přijdou. Naučíte se nedávat tolik najevo city a budete opatrnější před lidmi, které neznáte. Dobrý pozor si dáte na ty, s nimiž uděláte špatnou zkušenost. To jsou poznatky, které Vás nějakým způsobem poznamenají a naučí Vás životní zkoušky lépe přijímat a zvládat. V zásadě však nelze z hodného člověka udělat neřáda a obráceně.
Také je ovšem pravdou, že každý z nás si v sobě nese světlou i temnou stránku povahy. A tady záleží především na Vás, které stránce dáte přednost.
A hlavně: Nesnažte se ze sebe dělat něco, co skutečně nejste (oni to za Vás udělají jiní ☺).

Lukasy

Mužeš pokud budeš v prostředi kde se budeš muset chovat drsně tak pak automaticky takovy i budeš.

MichalN

neni to snadný ale jde to, i když nevim jestli zrovna na ranaře. Dobře je to popsaný v knize „no more mister nice guy“ která bude zhruba v září přeložená do češtiny a prodávaná jako ekniha. pokud bys chtěl víc informací a kontaktů na další zdroje kde se o tomto tématu můžeš dozvědět víc, tak mi pošli zprávu přes profil.

venkovan

Dej si mokrý hadr na hlavu a zůstaň tím co jsi.

Drap

O tom dozrávání se mi to líbí, ale pozor! Hruška když zcela dozraje, tak spadne dolů. A většinou je na kaši.

led

Teda Súwa,
„Kdo do tebe kamenem, tak ty do něj pro jisotu o něco větším 🙂.“
prosím dodržujte sväté prikázanie:
"Kdo do tebe kamenem, tak ty do něj chlebem (týždeň starým, to je už dosť tvrdý)
 🙂

hanulka11

Sůvo ,to už je ale přehnanané někoho upomínat, že? – bere mi chuť sem chodit – vážně je to ale drzost …fuj fuj

anonym

Hanulko, bylo to korektní, taktní a slušné upozornění. Zřejmě tady má někdo něco s hlavou, když z toho míní dělat vědu. Taky dělám chyby a když jsem na ně upozorněna, nebo je najdu, tak se je snažím opravit. Tuhle možnost jsem dala Sůwě.
Prašivá ovce? To je to zvíře, kterým se tu díky nedůtklivosti některých z Vás mám cítit být? A můžete mi vysvětlit, co na mém skutku bylo špatného? Kdybych Sůwu opravovala v rámci odpovědi vpředu, nedivila bych se její reakci.

hanulka11

myslím, že si toho sama všimla – stejně to nelze opravit
tvoje taktní připomínky přestávají být taktní –

anonym

Opravit to sice šlo, ale jak myslíš. Tvé připomínky byly pokaždé natolik taktní, že už bys toho vměšování taky mohla nechat. Ale nenecháš, viď? No a já se zase snažím pomáhat. A taky mi to nedá vykašlat se na to třeba právě u Sůwy, a to jsem si dávala sakra pozor, aby právě ona pochopila, že ji tím nemíním ztrapnit. Tak to musela udělat sama.
Co myslíš? Máš pravdu, nebo zase střílíš vedle?

hanulka11

Tebe nikdo nepřehádá a já se o toani nesnažím – ty musíš mít vždy navrch jak jsem zjistila, protože jsi přece nejlepší – ráda uporozňuješ druhé ,ale jak všude píšeš sama …zameť si před vlastním prahem/jenže ty si své chyby hned dovedeš zdůvodnit / – snažíš se pomáhat ..........:D:D:

anonym

Nojo, vždyť to znáš sama – a stokrát si říkáš „nesáhnu na tu klávesu“ a šup a už to tam zase je.
Na hádku bychom ale měly být dvě. Ty se se mnou přece nehádáš a já ten pocit, že bych se s Tebou chtěla hádat, taky nemám. Ale máš pravdu – většinou jsem děsně ukecaná.
Co říkáš tomu dát si v klidu kafíčko? Teď aspoň to virtuální přes počítač a až někdy potáhnu směrem na Kosovu Horu, tak kdybys chtěla, můžem i to opravdové. Že by se podařilo dát dohromady sraz, to až tak jistě nevidím. Ale mohu se plést.
Jo a jinak – s tím vlastním prahem se pořád snažím něco dělat – teď lítám se sekačkou na přerostlé zahradě, lije ze mne jako kdybych vylezla z pod sprchy a mám toho tak akorát. A to ještě ten práh není můj vlastní. Tak to možná bude tím.

hanulka11

to ne – na kafe nemám chuť- nějak mě přešla – dík – já s každým nekafuju promiň mi mou upřimnost – holt už jsem taková.....

anonym

Hanulko, Hanulko. Pokud se mnou nechceš na kafe a je to výraz Tvé upřímnosti, tak se za to probůh, neomlouvej. Já jsem zase taková, že nechávám lidi dozrát a pochopit, když se v něčem pletou. Máš ale pravdu, taky nechodím na kafe s každým.

hanulka11

hm… já už jsem uzrálá a tím končím