Avatar uživatele
muhamed

muzu zmenit povahu

z hodneho cloveka na tvdsiho ranare :D a jak

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Sůwa, briketka10 před 4308 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

Odpoveď byla označena jako užitečná

Rány osudu tě přinutí, jinak jim podlehneš. Možná budeš v nitru dál hodný člověk, ale se svou dobrotou se neučíš šetřit. Ne, vždy je dobrota to nejlepší řešení. Kdo do tebe kamenem, tak ty do něj pro jisotu o něco větším 🙂.
Doplňuji:
Ocko mne právě vnitřní poštou upozornila na překlep, předpokládám ale, že to tazatel pochopí i bez opravy. Některé body nepotěší !!!

Upravil/a: Sůwa

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Drap Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Možná přitvrdíš, ale uvnitř to bude stále ten hodný, člověk nezmění jen tak povahu (pokud nezažije extrém) spíš lze změnit chování. Ano, povahově stále stejný, ale vůči určitým věcem nekompromisní. Pak někteří budou říkat, ten je hodný, a druzí, to je pes. Takový stavy jsou dnes a denně, Hlášky: To bych do něj neřekl apod. Navenek se chová slušně, ale pak přijde spoušťecí ventil, zářný je alkohol, drogy a co potom vyvádí. To se projevuje povaha.
Doplňuji:
je tu toho dost http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=povaha

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Myslím, že život tě naučí jak se máš chovat – povahu bych řekla, že má člověk danou do vínku , ale stále ji formujeme , protože jsou situace, které nás mnohdy donutí se změnit.
Víš říká se za dobrotu na žebrotu, ale zase být velký tvrďas taky není dobře …však sám poznáš nejlíp ......

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lakeysha

jako mladistvá jsem byla jednoznačný melancholik. Změna prostředí, charakter brigád, noví lidé, škola…dneska je ze mě ukecanej cholerik. Já si vážně nemyslim, že nelze změnit povahu. Jelikož to bych pořád ještě byla malej ukřivděnej a nejistej uzlíček v rohu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

myslím, že můžeš, znám přísloví :
„Tichá voda břehy mele“
někteří to zkusili i já byla měkká a nyní si nenechám spoustu věcí líbit :o)
ale nemyl se hodná a milá jsem zůstala :)
Doplňuji:
jak píše Lakeysha takovej uzlíček v rohu jsem já byla taky možná ještě menší :o)

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

S povahou se člověk většinou narodí a nese si ji celý život. Můžete se naučit přizpůsobovat situacím, které Vám do života přijdou. Naučíte se nedávat tolik najevo city a budete opatrnější před lidmi, které neznáte. Dobrý pozor si dáte na ty, s nimiž uděláte špatnou zkušenost. To jsou poznatky, které Vás nějakým způsobem poznamenají a naučí Vás životní zkoušky lépe přijímat a zvládat. V zásadě však nelze z hodného člověka udělat neřáda a obráceně.
Také je ovšem pravdou, že každý z nás si v sobě nese světlou i temnou stránku povahy. A tady záleží především na Vás, které stránce dáte přednost.
A hlavně: Nesnažte se ze sebe dělat něco, co skutečně nejste (oni to za Vás udělají jiní ☺).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lukasy

Mužeš pokud budeš v prostředi kde se budeš muset chovat drsně tak pak automaticky takovy i budeš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MichalN

neni to snadný ale jde to, i když nevim jestli zrovna na ranaře. Dobře je to popsaný v knize „no more mister nice guy“ která bude zhruba v září přeložená do češtiny a prodávaná jako ekniha. pokud bys chtěl víc informací a kontaktů na další zdroje kde se o tomto tématu můžeš dozvědět víc, tak mi pošli zprávu přes profil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Dej si mokrý hadr na hlavu a zůstaň tím co jsi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drap

O tom dozrávání se mi to líbí, ale pozor! Hruška když zcela dozraje, tak spadne dolů. A většinou je na kaši.

před 4307 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Teda Súwa,
„Kdo do tebe kamenem, tak ty do něj pro jisotu o něco větším 🙂.“
prosím dodržujte sväté prikázanie:
"Kdo do tebe kamenem, tak ty do něj chlebem (týždeň starým, to je už dosť tvrdý)
 🙂

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Sůvo ,to už je ale přehnanané někoho upomínat, že? – bere mi chuť sem chodit – vážně je to ale drzost …fuj fuj

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Hanulko, bylo to korektní, taktní a slušné upozornění. Zřejmě tady má někdo něco s hlavou, když z toho míní dělat vědu. Taky dělám chyby a když jsem na ně upozorněna, nebo je najdu, tak se je snažím opravit. Tuhle možnost jsem dala Sůwě.
Prašivá ovce? To je to zvíře, kterým se tu díky nedůtklivosti některých z Vás mám cítit být? A můžete mi vysvětlit, co na mém skutku bylo špatného? Kdybych Sůwu opravovala v rámci odpovědi vpředu, nedivila bych se její reakci.

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

myslím, že si toho sama všimla – stejně to nelze opravit
tvoje taktní připomínky přestávají být taktní –

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Opravit to sice šlo, ale jak myslíš. Tvé připomínky byly pokaždé natolik taktní, že už bys toho vměšování taky mohla nechat. Ale nenecháš, viď? No a já se zase snažím pomáhat. A taky mi to nedá vykašlat se na to třeba právě u Sůwy, a to jsem si dávala sakra pozor, aby právě ona pochopila, že ji tím nemíním ztrapnit. Tak to musela udělat sama.
Co myslíš? Máš pravdu, nebo zase střílíš vedle?

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Tebe nikdo nepřehádá a já se o toani nesnažím – ty musíš mít vždy navrch jak jsem zjistila, protože jsi přece nejlepší – ráda uporozňuješ druhé ,ale jak všude píšeš sama …zameť si před vlastním prahem/jenže ty si své chyby hned dovedeš zdůvodnit / – snažíš se pomáhat ..........:D:D:

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nojo, vždyť to znáš sama – a stokrát si říkáš „nesáhnu na tu klávesu“ a šup a už to tam zase je.
Na hádku bychom ale měly být dvě. Ty se se mnou přece nehádáš a já ten pocit, že bych se s Tebou chtěla hádat, taky nemám. Ale máš pravdu – většinou jsem děsně ukecaná.
Co říkáš tomu dát si v klidu kafíčko? Teď aspoň to virtuální přes počítač a až někdy potáhnu směrem na Kosovu Horu, tak kdybys chtěla, můžem i to opravdové. Že by se podařilo dát dohromady sraz, to až tak jistě nevidím. Ale mohu se plést.
Jo a jinak – s tím vlastním prahem se pořád snažím něco dělat – teď lítám se sekačkou na přerostlé zahradě, lije ze mne jako kdybych vylezla z pod sprchy a mám toho tak akorát. A to ještě ten práh není můj vlastní. Tak to možná bude tím.

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

to ne – na kafe nemám chuť- nějak mě přešla – dík – já s každým nekafuju promiň mi mou upřimnost – holt už jsem taková.....

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Hanulko, Hanulko. Pokud se mnou nechceš na kafe a je to výraz Tvé upřímnosti, tak se za to probůh, neomlouvej. Já jsem zase taková, že nechávám lidi dozrát a pochopit, když se v něčem pletou. Máš ale pravdu, taky nechodím na kafe s každým.

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

hm… já už jsem uzrálá a tím končím

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek