Sslunko

Můžu zjistit IP adresu PC-uživatele, který se mi přes síť v práci dostal do mého PC?

Prosím, lze zjistit z jakého PC/IP adresy byl proveden vstup do mého pracovního PC? Jsem v zaměstnání napojena na síť. Vlastní vinou však došlo k úniku informací z mého soukromého mailu. V historii PC jsem zjistila nějakou činnost přes pcaudit – myslím, že to mohl být správce naší sítě, ale důkaz bohužel nemám..

Odpovědi
dubraro

Pokud se to stalo v minulosti, tak někdy ano, někdy ne. Záleží, jaký je to OS a jak je nakonfigurován. Je to práce pro odborníka.
Pokud si myslíš, že by se to mohlo opakovat, můžeš si nainstalovat program, který bude síťová spojení monitorovat a zaznamenávat. Pravděpodobně budeš potřebovat pomoc někoho, kdo tomu rozumí (jinak bys nekladla takovou otázku).