Beer4Real

Můžu zavřít PC skříň do lednice?

Myslím tím, že bych nahradil funkci větráčků a ochladil tak kompletně naráz všechny komponenty.

Mám takovou tu malou starou lednici.

Má to nějaká rizika a nastal by očekávaný výsledek?

Nejlepší odpověď
gecco

Klidně můžeš – ale větráčky musí furt honit vzduch přes chladiče – jen zavření pecka do nehybného vzduchu ledničky by chlazení nevyřešilo (chlazení by nebylo dostatečné).
Pokud zohledníš (´ošetříš´) případnou kondenzaci vlhkosti (např. při otevření lednice či při nedostatečně těsnících dvířkách), nejsou rizika žádná.
Výsledek? – nižší teplota komponent (chladil bys je chladnějším vzduchem) – za předpokladu, že by chladící systém lednice ´stačil´…
😉

Další odpovědi
www

Můžeš, zabránit ti nikdo totiž nemůže 🙂
Není to ale rozumné, na komponentech se po vytažení a spuštění vysráží vzdušná vlhkost a le zaděláno na problém.
Doplňuji:
Edit: ‚..a je zaděláno..‘
P.S: ze stejného důvodu je doporučováno nezapojovat PC hned poté, co jej přineseš z chladného prostředí. Doporučuje se nejdříve nechat zařízení přizpůsobit bytové teplotě.

Dochy

Myslím, že při zapnutém PC po vytažení žádná kondenzace nehrozí, stejně i v jiných případech při zachování zdravého rozumu – třeba vypnutí a otevření lednice chíli před vypnutím PV. Ale běžné lednice pravděpodobně nedokáží PC dlouhodobě uchladit. (výhoda: pravděpdoobnost potíží s kondenzací se ještě sníží 😉